Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor? Ekranların sevilen dizisi kalk gidelim Cumartesi günleri TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Oyuncu kadrosu ve eğlenceli konusuyla izleyenlerin beğenisini toplamakta. Aile komedisi türündeki dizi gerek her yaştan izleyiciyi kendine çekiyor olması bakımından gerekse keyifli bir seyir sunması açısından diğer dizilerden kendini ayırıyor. İlk defa Kasım 2017’de yayınlanan ve izleyiciler tarafından çok sevilen Kalk Gidelim ile ilgili olarak, dizinin nerede çekildiği sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. İşte Kalk Gidelim dizisinin nerede çekildiği hakkında detaylar.

Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor

Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kalk Gidelim dizisi Çekimleri Ege bölgesinde başlamıştır. Konusu ve olay örgüsüne bağlı olarak farklı bölgelerde de çekimleri yapılmıştır. Dizinin sahnelerinin çoğu Muğla’da çekiliyor. Muğla’nın Saburhane ve Yeşilyurt mahallelerini set olarak kullanan dizinin ekibi yeni bölümler için bu bölgede çekimlere devam ettiği gözlemlenmiştir. Ege bölgesinin hem tarihi ve doğal güzelliklerini hem de iklimini izleyicilerle buluşturan Kalk Gidelim, pozitif atmosferi ile izleyenleri kendine çekiyor.

Kalk Gidelim Dizisinin Konusu

Dizinin hikâyesi Mustafa Ali’nin iflas ettikten sonra karısı ve çocuklarıyla genç yaşta terk ettiği köyüne geri dönmesini konu almaktadır. Daha öncesinde ise köydeki düğününden kaçarak ardında gözü yaşlı Meryem’i bırakıp İstanbul’a giden Mustafa Ali zengin bir iş adamı olmuştur. Aynı zamanda düğünde terk ettiği Meryem’i unutur ve ailesinin onaylamadığı İstanbullu sosyetik bir gelin almıştır.

Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda ilerlerken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş, memleketine gitmemiştir. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakınmaktadırlar.

Yıllar geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin şirketinin iflasına sebep olmuştur. İflas ettikten sonra köyüne geri dönen Mustafa Ali’nin başından geçenler ise izleyiciyi kahkahaya boğmaktadır.

Dizinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Kalk Gidelim dizisi çekimlerin gerçekleştiği yer kadar oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Kalk Gidelim’in başrolünde Aile İşi ve Hayat Bazen Tatlıdır dizileriyle de tanınan Ufuk Özkan bulunuyor. Uzaklaştığı baba ocağına dönen Mustafa Ali Dal karakterini ise Erkan Sever canlandırıyor. Seyfettin Dal karakterine hayat veren Ufuk Özkan’ın ve Mustafa Ali karakterinin dışında kadroda ayrıca Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Kerem Kupacı (Halil Kalkar) ve Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar) da yer alıyor.

Dünyanın En Yüksek 10 Binası hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*