Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi!

Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan haklardan bir tanesi de faizsiz konut kredisi olarak bilinmekte. Peki, faizsiz konut kredisi nasıl alınır? Faizsiz konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizde.

Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi

Konut kredisi faizlerinde yaşanan artışlar nedeniyle milyonları faizsiz konut kredisi arayışına geçti. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan haklardan bir tanesi de faizsiz konut kredisi. Peki, faizsiz konut kredisi nasıl alınır? Faizsiz konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte Detaylar…

Konut kredisi faizlerindeki yükseliş ev almak isteyenleri de vurdu. Hayalindeki eve kavuşmak isteyen milyonlarca vatandaş faizsiz konut kredisi almanını yollarını aramaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin merak ettiği ve araştırdığı faizsiz konut kredisi alabilmek için bazı şartlar yer almakta. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan faizsiz konut kredisi için başvurular 2022 yılında da devam ediyor.

Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi!

Milyonlarca kişi tarafından merak edilen faizsiz konut kredisi ile ilgili merak edilen tüm detayları Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya cevapladı. 

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya milyonlarca kişi tarafından merak edilen faizsiz konut kredisi ile ilgili olarak yer alan açıklamada, “Sosyal Güvenlik Kurumu, 2022 yılında da 0 faizli kredi destek uygulamasını başlatmış oldu” şeklinde konuştu.

CNNTürk’ün aktardığı habere göre, yine milyonlarca kişi tarafından merak edilen SGK 0 faizli konut kredisinden kimler faydalanabilir sorunu da yanıtlayan Özgür Kaya, şunları söyledi: “Bu 0 faizli krediye başvurmak için sigortalının kendisi ya da geride kalan hak sahibindeki eş, çocuk, anne ya da babalar bu krediden yaralanabilecekler” 

Yine merak edilen hak sahibi aldığı kredinin ödemesini nasıl yapacak? sorusunu da yanıtlayan Kaya, şöyle konuştu: “Gelir veya aylık alan emeklimizin aylığının 4’te 1’i nispetinde kesilmek suretiyle 0 faizli olarak konut sahibi olabilecekler” 

Konut Fiyatlarını Neler Bekliyor? Artışlar Devam Edecek Mi? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*