Odanız Mis Gibi Koksun! Doğal Oda Kokusu Yapımı

Doğal Oda Kokusu Yapımı. Evimizi istediğimiz kadar sık temizlesekte hoş koku devamlılığını sağlayamıyoruz. Bazı kokuları gizlemek için ve evin güzel kokusunun sürekliliğini sağlayabilmek için oda kokuları kullanmak etkili bir seçimdir. Marketlerde satılan oda kokuları sağlığımız açısından zararlı olduğunu düşünürsek evde kendi yöntemlerimizle oda kokuları yapmak mümkün. 

Doğal Oda Kokusu

Doğal Oda Kokusu Yapımı İçin Nelere İhtiyacınız Var?

Doğal oda kokusu yapımı için doğal yağlar kullanılmaktadır. Hazırlanacak olan kokular sadece yağ karışımlar içeriyorsa, onları sprey olarak kullanmaktan ziyade hazırladığınız parfümü küçük bir şişenin içerisine koymalı ve içerisine bambu dalları yerleştirmelisiniz. Bambu dalları sayesinde şişenin içerisindeki kokunun evinize daha kolay dağılmasına katkı sağlayabilirsiniz. Oda kokusunu koyabileceğiniz şişeyi ve bambu dallarını, hediyelik eşya ya da ev eşyaları satan dükkânlardan alabilirisiniz. Kullanacağınız yağları ise aktarlardan temin edebilmek mümkün.
Su yardımıyla oluşturduğunuz oda parfümlerini ise fısfıs bir şişeye koyarak sprey olarak faydalanabilirsiniz.

Koku Her Daim Kalıcı Olsun İster Misiniz?

Ben sprey sıkmak istemiyorum, hazırladığım karışım her zaman evin hoş kokmasını sağlasın istiyorsanız, yağların yanı sıra bambu dallarından ve küçük cam şişelerden yardım alacaksınız anlamına gelmektedir. Cam şişenin içerisine 4 damla tarçın yağı, 1 damla okaliptüs yağı koyun ve ardından taze misket limonunu keserek 3 damla ekleyin. Şişenin içerisine koyduğunuz bambu dalları sayesinde koku evi saracaktır ve eviniz mis gibi kokacaktır.

Doğal Oda Kokusu Yapımı

Farklı Bir Çözüm Arayanlara

Oda parfümü yapmadan ve ya bambu şişesi kullanmadan da evinizin hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken evinizdeki büyük mumlarınızı tarçın çubuklarıyla etrafını kaplamak. İp yardımıyla bağladığınız tarçın çubukları mum yandıkça mükemmel ve hoş olan kokuyu evinize dağıtacaktır.

Diğer bir çözüm önerisi ise; Portakalların içlerini kaşık yardımı ile çıkarın. Dik şekilde durabilmesi için yuvarlak yerlerini düzleştirin. İçerisine minik kokulu mumlardan koyup evinizin portakal kabuğu kokmasını sağlayabilirsiniz.

Polipropilen Halı Nedir? Halı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*