Polipropilen Halı Nedir? Halı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Polipropilen Halı Nedir? Ev dekorasyonu denildiği zaman çoğu insanın aklına mobilyalar, küçük dekorasyon ürünleri, belki de perdeler geliyor. Oysaki işlevselliğiyle daha ön planda olan halılar, evin havasını değiştirebilecek kadar etkililer ve ev dekorasyonunda büyük paya sahiptirler. Bu yüzden halı seçimi yaparken dikkatli ve özenli olmamız gerekir. Ayrıca halıda kullanılan iplik çeşidi, halınızın ne kadar kolay temizlenebilir olmasından  halınızı ne kadar uzun süre kullanabileceğinize kadar pek çok konuda önemlidir. Polipropilen Halı Nedir?

Polipropilen Halı Nedir

Polipropilen Halı Nedir?

 Polipropilen halı; kolay temizlenebilirliği ile bilinmekle birlikte diğer adı da olefin olan polipropilenin yağ bazlı lekelenmelere karşı direnci polyamide göre daha zayıftır. Polipropilen, nem ve küfe dayanıklı olduğu için hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Anti-statik olması ile ise avantajıdır.

Halı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

halı seçii yaparken acele etmemek gereklidir. Çünkü halının renginin deseninin evin dekoruna uygun olması gerekir. Bu nedenle de evinizdeki bütün mobilyaları almalı, perdelerinizi seçmeli, duvar renginize karar vermeli daha sonra da halı seçimini yapmalısınız. Evinizin odalarının ölçüsünü de doğru şekilde alıp halınızı alırken ölçüsüne de dikkat etmelisiniz.

Odalarınızın büyük görünmesini istiyorsanız halının kenarlarında çıplak zemin bırakmak mekanın daha büyük görünmesini sağlar. Ayrıca odayı ferahlatmış da olursunuz.

Halılarınızı seçerken sadece dekorasyon olarak göze hoş görünmesi değil, ölçüsü, iplik özelliği gibi bazı teknik bilgilerinde dikkate alınması gerekir. Böylece seçeceğiniz halı daha kaliteli, uzun ömürlü, dayanıklı bir halı seçimi yapmış olursunuz. Ayrıca kullanılan ipliğin kalitesi kolay temizlenip temizlenememesine, leke tutup tutmamasından, yumuşak ya da sert bir dokuya sahip olmasına kadar pek çok özelliğini belirlemektedir.

Halılarınızın desen seçini de yaparken koltuklarınızı göz önünde bulundurun. Desenli ya da desensiz halı seçimini bu şekilde daha kolay yapabilirsiniz.  Örneğin; koltuklarınız düz renkse bu durumda halınızı rahatlıkla desenli seçebilirsiniz.

Depozito Nedir? Kira Depozitosu Geri Alma Nasıl Olur? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*