Parke Fiyatları 2021

Parke Fiyatları 2021. Parke, yaşamımızda dekorasyonun bir parçası olarak sıcaklık ve sağlık sağlar. Meşe, gürgen ve kayın kerestelerinin makinelerde işlenmesiyle elde edilen dar ve uzun döşeme, kaplama gerecidir. Parkeler, yer döşemeleri, yerden ısıtmalı zeminlerde kullanılmak amacıyla üretilmiş ideal malzemelerdir.

Parke Fiyatları 2020

Parke Çeşitleri

1- Masif Parke: Zemin döşeme malzemelerinden en çok tercih edilen parke çeşitlerinden birisidir. Ahşap ve uzun ömürlüdür. Ağacın tek saf olarak direk kesilerek parke yapılmasıdır.

2- Lamine Parke: Bu parkeler doğaldır ve 3 katmandan oluşmaktadır. En üst katmanda optimum 4 mm, ortada 8 mm, altta ise 2 mm ağaç malzeme bulunmaktadır.

3- Laminat Parke: Bunlar katmanlı parkedir. Doğal değildirler ve arasında MDF denilen madde kullanılır. 4 katmandan oluşur, bunlar; üst katman, kağıt tabaka HDF Tabakası ve  denge kağıdıdır. “Laminat kaplama” da denmelidir. Ayrıca odun talaşının kimyasal maddeler de kullanılarak yüksek basınç ve ısı altında sıkıştırılmasıdır. Click ve tutkallı olması, sökülüp yeniden döşenebilmesi, diğer parkelere göre montajının kolay ve hızlı olması, estetik ve modern olması tercih sebebidir.  Kanserojen madde içermemesinden dolayı E1 standartlarındaki laminat parkeler sağlık açısından tercih edilebilmektedir.

4- Bambu Parke

5- Mantar Parke

Parkelerin Şişmesi ya da Zeminden Ayrılmasının Nedenleri

  • Zeminin aşırı nemli olması (Döşenecek olan parkenin nem oranının %8-12 arasında olması gereklidir)
  • Kullanılan tutkalın çok bekletilmiş olması
  • Zeminin zayıf ve kalitesiz olması
  • Parkenin çok kurutulmuş olması
  • Zeminin yeterince temiz olmaması

Parke Fiyatları 2021

Laminat parkelerin metrekare fiyatı ortalama olarak 21 TL’dir ve bu fiyat 60-70 TL’ye kadar çıkabilir. Su geçirmeyen parke fiyatları ise yaklaşık 35 TL’dir. Ayrıca metrekare fiyatı 7-8 TL’ye olan PVC Rulo parkeleri de bulunmaktadır.

Laminat Parke Fiyatları 2021 hakkında daha fazlaz bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*