Faizsiz Ev Satan Evim Mağdurları İçin Yeni Yasa Teklifi Yolda!

Faizsiz Ev Satan Evim Mağdurları İçin Yeni Yasa Teklifi Yolda! Tasarruf finansman şirketlerinden 765 milyon Türk Lirası alacaklı olan 50 bin kişinin yaşadığı mağduriyetin çözülmesi hedefi ile yeni bir çalışmaya başlandı.

Faizsiz Ev Satan Evim Mağdurları

AK Parti tarafından gerçekleştirilen yasal düzenlemenin ardından gerekli sermaye koşuluna sahip olmaması sebebiyle tasfiye edilen. 21 tasarruf finansman şirketinden ödediği paraları alamayan kişilerin problemleri uzun süredir gündemdeydi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafınca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ve AK Parti’nin ekonomi kurmaylarının katılmasıyla yeni bir çalışmaya başlayacaklarını bildirdi. 

Faizsiz Ev Satan Evim Mağdurları İçin Yeni Yasa Teklifi Yolda!

Dünya Gazetesi’nden Canan Sakarya’nın haberine göre; faizsiz konut ve araba vadederek insanlardan para alan, 21 tasarruf finansman şirketinde yaklaşık 50 bin kişinin. 765 milyon TL’lik alacağı bulunmakta. Tasarruf finansman şirketlerine para ödeyen vatandaşların mağduriyetlerinin çözülmesi amacıyla bir süredir gerçekleştirilen çalışmalar Meclis gündemine kadar geldi. TMSF’nin gereksinim duyduğu bazı yasal düzenlemelerle mağdur edilen kişilerin problemlerinin çözülmesini sağlayacak düzenlemeleri kapsayan bir yasa teklifi için hazırlıklar sürüyor. Faizsiz şekilde kişilerin konut ve araba sahibi olmasına imkan sunan 21 şirket, sermaye koşulunu taşımaması sebebiyle geçen Temmuz’da BDDK tarafından kapatılmasına karar verilmişti ve tasfiyeler TMSF tarafından üstlenildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, geçen ay konuyla ilgili, Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK, TMSF ve Tasarruf Finansman Şirketleri’nin temsilcileriyle bit çözümün bulunması amacıyla bir araya geldi. Toplantının ardından alternatif çözümlerin değerlendirildiği aktarıldı. Tasarruf finansman şirketlerine konut ya da araba sahibi olmak için yatırdıkları paraları geri alamayan Evim mağdurları, uzun zamandır çeşitli şehirlerde gerçekleştirdikleri eylemlerle seslerini duyurmak istiyor. 

Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*