Ev Alım Satımında Yeni Dönem!

Ev Alım Satımında Yeni Dönem! Bakanlık konut alım satımında en önemli sorunlardan birini ortadan kaldırmak için harekete geçti. İşte ev alacak veya satacak kişileri ilgilendiren son dakika haberinin tüm detayları…

Ev Alım Satımında Yeni Dönem

Ev Alım Satımında Yeni Dönem

Bundan sonra mahkemelere taşınan bu tür dolandırıcılık davalarında tüzel bilirkişiler de mahkeme listelerine eklenecek ve hâkim sadece şahıs bilirkişileri değil tüzel bilirkişileri de dosyaya aktarabilecek.

Hâkim, kararını uzmanlarca hazırlanan raporlar üzerinden verecek. TBMM’de milletvekillerine yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan Adalet Bakanlığı. Bilirkişilik Daire Başkanı İzzet Başara, “Taşınmaz, motorlu taşıt değerleme ve muhasebe alanlarında tüzel kişi bilirkişilik uygulaması başlıyor.

Konu İle Alakalı Yapılan Açıklamalar

Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanı İzzet Başara, Vakıf Gayrimenkul Değerleme AŞ’yle Ankara’da pilot uygulamanın başlatıldığını söyleyerek “Çok güzel sonuçlar da alıyoruz. İnşallah en kısa zamanda bunu ülke genelinde yaygınlaştırıp resmî listelere de, tüzel kişileri de özellikle başta bu üç alanda kazandıracağız” açıklamasında bulundu. 

Türkiye’de müstakil bir Bilirkişilik Kanunu’nun 24 Kasım 2016’da yürürlüğe girdiğini anımsatan  Başara, “2017 yılında ilk kez 7 bölgede bilirkişilik bölge kurullarımız kuruldu ve 2017-2020 yılları arasında toplam 2 bin 904 bilirkişi sistemden çıkarıldı. Kanunla, temel etik ilkelere aykırı, güven duygusunu sarsıcı tutum, davranışlar içerisinde bu faaliyeti yürüten… Rüşvettir, emniyeti suiistimaldir, zimmettir. Bu tarz suçlamalara maruz kalındığında buna ilişkin yaptırımlarla derhâl müdahale ediliyor” ifadelerini kullandı. Bilirkişilik için görevlendirme rehberi çalışmasına başladıklarını ifade eden İzzet Başara, “Bunu UYAP’a entegre edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Emlak Vergisi Ödemek İçin Son 2 Hafta! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*