Mobil Ev Ne Demek? 2021 Mobil Ev Örnekleri

Mobil Ev Ne Demek? Mobil evler, prefabrik ev çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Standart prefabrik evlerden farklı olarak altyapı gereksinimi duymazlar. Bir yerden başka bir yere taşınabilir şekilde yapılmaktadırlar. Mobil evler en çok inşaat izni olmayan arsalar üzerinde ev yapabilmek için tercih edilen yapılardır.

Mobil Ev Ne Demek

Altyapı gerektirmedikleri için inşaat izni şartı da aranmaz. Konteyner evler en basitinden bir mobil ev türüdür. Mobil evlerin mutlaka tekerlekli olması gerekmez, önemli olan römork üzerinde taşınabilecek şekilde tasarlanıp yapılmalarıdır. Tekerlekler üzerinde olan modelleri ise doğrudan bir çekici yardımı ile istenilen bölgeye taşınabilirler.

İnşaat İzni Gerekmeyen Mobil Ev

Mobil evler; sadece taşınabilir açıdan değil, yapılaşma izni olmayan arazilerinizde kolayca konumlandırabileceğiniz bir ev çeşididir. Mobil evlerin inşaat iznine tabi tutulmasının nedeni ise alt yapıya ihtiyaç duyulmamasıdır. Bu sebeple Mobil Evlerinizin için gereken elektrik, temiz su ve atık su depolarının tarafınızdan sağlanması gereklidir.

Mobil Evlerin Kullanım Alanları

Devam eden inşaatınız veya uzun sürecek olan bağ bahçe işleriniz için en yakın bölgeye mobil eviniz ile yerleşim yaparak işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Konaklama açısından oldukça rahat ve kullanışlı olan mobil evleri rahatlıkla yer olarak kullanabilmeniz mümkün. Genellikle inşat firmalarının ofis için sıkça tercih ettiği bir yapıdır.

Her açıdan size pratik bir yaşam imkânı sunan taşınabilir yapıları hangi amaçla kullanacağınız ise önemli bir husustur. Buna göre mutfak, yatak odası, duş ve tuvalet gibi alanlara yer olması gerekmektedir. Son derece kullanışlı ve pratik olan taşınabilir evler, mimari dokunuşlarla estetik ve şık bir görünüme sahiptir.

Bir ya da iki kişi için oldukça yeterli bir yaşam alanı sağlayan ve dört mevsim kullanılabilen bu evler yatırımcılar içinde cazip bir seçenek olmaktadır.

Aplik Ne Demek? 2021 Aplik Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*