Bağ Evi Nasıl Yapılır? Maliyeti Ne Kadardır? 2021

Bağ Evi Nasıl Yapılır? Hepimizin hayali olan hafta sonunu geçirmek için bir bağ evi sahibi olmaktır. Hayatımızın geri kalanını bir bağ evinde yaşamak ve mutlu bir hayat sürmek düşüncesi, şehirlerin gürültüsünden uzak ve betonarme yapılardan sıkılan insanların, günümüzün temel düşüncesi halini almıştır. Artık yaşlısı, genci herkes doğa ile iç içe bir bağ evinde yaşamak için farklı köylerde arazi aramaya başlamıştır. Bir bağ evi sahibi olmak ve yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmek için neler yapılmalı? 

Bağ Evi

Arazi satın alırken hisseli olarak değil tapusu size ait olacak şekilde satın alabileceğiniz arazilere yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. Hisseli satış işlemlerinde yapacağınız bağ evinin tapusu olmayacağı için eviniz kaçak görünmek zorunda kalacaktır. İskân alamadığı içinde su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlar için abonelik almanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle tapulu arazi satın almalı ve abonelik yaparken sorun yaşamamalısınız.

Bağ Evi Nasıl Yapılır? Maliyeti Ne Kadardır? 2021

Bağ Evi Fiyatları

Ahşap evi tercih eden insanların, genellikle oturmak amaçlı kullandığına da bilinen bir gerçektir. Bungalovların daha kısa süreli kullanımlar için, 100 metrekarenin üzerindeki evlerin ise oturma amaçlı tercih edildiğini bilinir. Ahşap evlerin metrekare fiyatları 2.500 ile 5.000 TL arasında farklılık göstermektedir. 90 metrekarelik bir ahşap evin fiyatı da arazi hariç 200-250 bin TL’ye mal olmaktadır.

Ahşap Evin Avantajları


– Stresi ve yorgunluğu azaltıyor. Huzurlu ortam oluşturuyor.

– Sağlık açısından öneriliyor. Astım hastalarına iyi geldiği bilinmektedir.7
– Ahşap oksijeni geçiren tek madde olarak, sağlıklı nefes alınmasını sağlıyor.
– Yalıtımda sıkıntı yaratmıyor. Ses ve ısı yalıtımı yüksek.

– Depreme karşı dayanıklılar

– Kokusu az, etrafa koku yaymıyor.
– Ahşabın gerektirdiği bakım betonarme evlerdekine yakın.

Vakıf Arazi Nedir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*