Normalleşme Emlak Sektörü Üzerinde Doping Etkisi Yarattı!

Normalleşme Emlak Sektörü Üzerinde Doping Etkisi Yarattı! Normalleşmenin başlaması ile birlikte gayrimenkul sektöründe büyük bir canlılık gözlemlenmeye başlamıştır. Normalleşmenin gayrimenkul sektörü üzerindeki etkisi ile ilgili Network Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Demir’in yapığı açıklamada; “Yatırımcıların ve tüketicilerin ertelenmiş gayrimenkul talepleri canlandı. Normalleşmenin Ankara ekonomisine pozitif yönde etkileri artarak devam edecek” dedi.

Normalleşme Emlak Sektörü Üzerinde

Ümit Demir’e göre normalleşme süreci ile birlikte kalkan yasaklar sonucunda beklemede olan yatırımcılar harekete geçti. Ümit Demir yaptığı açıklamanın devamında; “Yeme içme sektörü başta olmak üzere mağazacılık alanında ticari gayrimenkul sektöründe büyük bir canlılık başladı. Yatırımcıları, cesur, kararlı ve istekli görüyoruz. Ayrıca, lüks gayrimenkul sektöründe yönelik alıcı kitlesinin ilgisi canlandı” şekilde konuşmaya devam etti.

Ankara Ekonomisinde Normalleşme Emlak Sektörü Üzerinde Büyük Bir Canlılık Başladı

Yeni normalleşme hareketi kapsamında başkentte büyük bir canlılık oluşmaya başladı. Bununla birlikte yatırım iştahının arttığını söyleyen Ümit Demir; ‘Başkent ekonomisinde büyük bir canlılık var. İlanlarımıza yapılan aramalardan ve müşteri taleplerinden bunu görmekteyiz. Sermayesini mevduattan çıkartıp, üretim ekonomisine yönlendiren çok sayıda yatırımcı var. Normalleşme, istihdamı da artıyor.

Tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru okuyup, doğru alanlara yatırım yapanlar, rakiplerine göre haklı ve karlı kazançlar elde edecekler’ şeklinde açıklamasına devam etmiştir.

Gayrimenkul tercihlerinin değişmeye başladığını ve yeni normalleşme kapsamında daha fazla yararlanabilen gayrimenkullerin ilgi görmeye başladığını ifade eden Ümit Demir; “Normalleşme Ankara gayrimenkul sektöründe fiyatlarında oturmasına katkıda bulunacak. Alıcı ve satıcı kitlesi, gayrimenkullerin gerçek yatırım değeri ve finansal performansları konusunda nitelikli bilgi edinmeli.

Ankara’daki gayrimenkullerin kira ve satış geliri performansında önemli değişimler bekliyoruz. Satışa sunulan gayrimenkulün fiyatı doğruysa ve ileri düzeyde pazarlanırsa gerçek alıcılara doğrudan ulaşabilir” şeklinde açıklamasını tamamlamıştır.

2021 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları Belli Oldu! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*