Küçüksu Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi?

Küçüksu Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi? Küçüksu, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar ilçesine bağlı mahalleden biri olarak bilinmektedir. İdari sınırlarına bakıldığı zaman kuzeyinde Beykoz ilçesine bağlı olan Yenimahalle ve Göksu; batısında Kandilli; kuzey batısında ise Kuleli; güneyinde Çengelköy; doğusunda Bahçelievler mahalleleri ile komşu olduğu bilinir.

Küçüksu Nerede

Küçüksu Kasrı veya Göksu Kasrı, İstanbul’un Küçüksu semtinde, Göksu Deresi ile Küçüksu Deresi arasında yer alan bölgede, Boğaziçi’nde Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde yer alan kasır. Sultan Abdülmecit tarafından Nigoğos Balyan’a yaptırılmış olduğu bilinir. İnşaatı 1856 yılında tamamlanmıştır olan Küçüksu Kasrının, eski adı “Göksu Kasrı” olarak bilinmektedir. Bu yapı, padişahların, Boğaziçi kıyılarındaki biniş kasırlarından biridir. Kasırlar sadece hünkârların malı sayılan ve sarayların haricinde inşa edilen, köşkten büyük binalar olduğu bilinir. Devamlı ikamet için kullanılmayan kasırlar, padişahların dinlenmeleri için vakit geçirdikleri yapılara denmektedir.

Küçüksu Nerede? Nasıl Gidilir?

Beykoz konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Küçüksu konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki toplu taşıma hatlarının Küçüksu – yakınından geçen güzergâhları bulunmaktadır

  • Otobüs: 11H, 14M, 14R
  • Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-65, MİNİBÜS: C-306

Kısıklı Nerede? Nasıl Gidilir? Kısıklı Yol Tarifi? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*