Kısıklı Nerede? Nasıl Gidilir? Kısıklı Yol Tarifi?

Kısıklı Nerede? Nasıl Gidilir? Kısıklı Yol Tarifi? Kısıklı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar ilçesine bağlı mahallesi olarak bilinmektedir.

Kısıklı Nerede

Adını meydandaki kısık yani az akan Kısıklıçeşme’den aldığı söylenmektedir. Batıda Burhaniye; kuzeyde Ferah; kuzeydoğuda Kirazlıtepe; güneyde ise Küçükçamlıca ve Bulgurlu; doğusunda Ümraniye ilçesine bağlı Tantavi; güneydoğusunda ise yine Ümraniye ilçesine bağlı Atatürk ve Namık Kemal mahalleleri ile sınırı bulunmaktadır. Mahalle, Çakaldağı Mezarlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çamlıca Sosyal Tesisleri’ne ev sahipliği yapar. Nurbaba Sokağı’nda Nurbaba Tekkesi ve Alman Hastanesi bu mevkide yer almaktadır. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan bu mahallede ikamet etmektedir.

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Kısıklı Cumhurbaşkanlığı Konutu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi tarafından kullanılmaktadır. Konut mimarisiyle göz kamaştırıyor. Bu konut Cumhurbaşkanlarının kullanımına hizmet etmektedir.

Kısıklı Cumhurbaşkanlığı Konutu, İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Kısıklı Mahallesindeki Kısıklı Caddesi üzerinde yer alır. Buraya ulaşmak için İstanbul’un birçok noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar Meydanında buraya giden servisler de yer alır.

Kısıklı Nerede? Nasıl Gidilir?

Üsküdar konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Kısıklı konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki toplu taşıma hatlarının Kısıklı – yakınından geçen güzergâhları bulunmaktadır.

13 ATAŞEHİR / ÇAKMAK MAHALLESİ – KADIKÖY 
14Y YAVUZTÜRK MAHALLESİ – KADIKÖY 
522 ALEMDAĞ – MECİDİYEKÖY MEZARLIK 
14 YENİDOĞAN/ ÜMRANİYE – KADIKÖY 
129T BOSTANCI – TAKSİM 
14R RASATHANE – KADIKÖY 
11ÜS SULTANBEYLİ – ÜSKÜDAR 
13 ATAŞEHİR / ÇAKMAK MAHALLESİ – KADIKÖY 

Burgaz Ada Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*