Emlak Sektörünü 2022’de Neler Bekliyor?

Emlak Sektörünü 2022’de Neler Bekliyor? Exchange programında Covid-19 süreci ve sonrasında emlak sektöründeki değişimler masaya yatırıldı. Covid-19 salgınının etkilediği küresel emlak piyasasını 2022 yılında neler bekliyor?

Emlak Sektörünü 2022'de Neler Bekliyor

Euronews, dünyanın en büyük emlak şirketlerinden multi-milyon dolarlık Kertz ailesiyle görüşerek küresel çapta 10 trilyon dolarlık bir paya sahip emlak piyasasına yönelik tahminlerini dile getirmesini istedi.

Euronews’te yer alan habere göre; Ayrıca Laurence Llewelyn-Bowen, teknolojinin, binaların ve evlerin tasarlanma şeklini nasıl değiştirdiği üzerine açıklamalarda bulundu.

Emlak Sektörünü 2022’de Neler Bekliyor?

Covid-19 salgını ve evden çalışmanın da artması ile birlikte, küresel emlak piyasası bazı yıkıcı ekonomik koşullar nedeniyle sarsıldı

Bu süreç yaşama, çalışma ve seyahat tarzımızı belirledi ve dünyanın ekonomik gelişiminin en büyük itici güçlerinden biri olan gayrimenkul sektörünün tüm seyrini değiştirdi. Pandemi sonrası küresel toparlanma, gayrimenkul sektöründe de canlanmayı hızlandırdı. Ancak artan Covid-19 vakaları yeni varyantlar, hareket kısıtlamalarına devam ettiğinden belirsizlik hala detam ediyor.

Düzensiz toparlanmaya rağmen, gayrimenkul yatırımları üçüncü çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyesine, 755 milyar dolara ulaştı. Bu, yıllık yüzde 50 artış anlamına geliyor.

Yatırımcılar Portföylerini Çeşitlendirmeye Devam Ediyor

The Exchange programından Guy Shone’un sorularını yanıtlayan İngiliz iç mimar Laurence Llewelyn-Bowen, tasarım, mimari ve kültür arasındaki kesişme noktasında, yaşadığımız ve çalıştığımız mekanlar söz konusu olduğunda, insanların dekorasyon anlayışında nelerin değiştiği sorusunu şu sözlerle yanıtladı:

“Mimari onlarca yıl alacak çok ağır bir sanat formu. Bilirsiniz, bir fikri olan bir mimarın, bu düşüncesinin meyvelerini beş, altı yıldan önce alması pek olası değil. İnsanlar artık dekorun çok rahatlatıcı yönleri olduğunu düşünüyor ve artık dekorasyon yapmanın kişisel yolları var. İnsanlar artık kendileri için dekorasyon yapıyor. Doğrusu insanlar evde kalıp daha az sosyalleşiyor. Rahat ve konforlu ortamda evde kalıyorlar.”

Sürdürülebilirlik ve Teknoloji, Tasarım Ve İnovasyonu Da Yönlendiriyor.

Yatırımcılar, tasarımcılar ve satıcılar, emlak piyasasının Covid fırtınasını atlatma eğiliminde olduğu konusunda aynı noktadalar. Ancak pandemi, iklim değişikliği gibi, sektörü ve bir bütün olarak toplumu yeniden şekillendirmeye yeni başladı. Psikolojiyi ve kültürü kavramak, gelişimciler için finansal analiz kadar hızlı bir şekilde kritik hale gelmekte. Emlak firmalarının 2022’de kazanç sağlamak için yaşadığımız ve çalıştığımız alanlar hakkında çok farklı bir düşünce biçimine uyum sağlaması gerekecek.

2022 Çevre Temizlik Vergisi Fiyatları Açıklandı! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*