TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası İçin Bugün Son Gün!

TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası İçin Bugün Son Gün! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın borcu olan vatandaşların borcunu ödemesi için başlatmış olduğu ikinci %22 indirim kampanyası bugün son buluyor.

TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası İçin Bugün Son Gün

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca TOKİ’den konut alan vatandaşlar için borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen alıcılara yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi 21 Eylül tarihinde başlamıştı. TOKİ tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi yapılacak olan kampanya yüzde 22 indirim uygulanacağı belirtildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan konut alan vatandaşların merakla beklemiş olduğu yüzde 22 indirim kampanyası bugün bitiyor.

21 Eylül ve 19 Ekim tarihleri arasında kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını yapabilecekler. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar için de borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapacakları peşin ödemelerde yüzde. 22 indirim kampanyasından yararlanabilme fırsatı sunulmaktadır.

TOKİ tarafından bu yüzde 22’lik indirim oranından başvuru dönemi içerisinde yararlanamayan vatandaşlar bu süreç sona erdikten sonra borç kapatmalarında sunulan indirimlerden yararlanamayacaklar.

TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası Katılım Şartları Nelerdir?

TOKİ 2021 indirim kampanyasında satın alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının kampanyanın başlangıç tarihi olan 19 Eylül tarihinden itibaren öncelikle borç kapatmanın gerçekleştirildiği aya ait taksit ödemelerini yapmış olmaları gereklidir.

Ayrıca geriye dönük taksit ve Emlak Vergisi borcu bulunmaması şarttır.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri alıcıları faydalanabilecektir.

Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalanmış olan konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacaklardır.

İstanbul’daki Riskli Binalar Yenilenecek! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*