10×10 Kereste Fiyatları ve 5×5 Kereste Fiyatları 2020

10×10 Kereste Fiyatları. Hammaddesi ağaç olan, sanayide, yapılarda ve daha birçok yerde kullanılmak için belli ölçülerde tomruklardan kesilerek hazırlanan ahşap malzemeye kereste denir.

Kereste FiyatlarıKerestenin birçok sınıflandırılması olmasına rağmen 2 ana kategori başlığı altında toplamak mümkün.

1- Yumuşak Ağaçlar

Genel kullanım alanı, yapı ve ambalaj sektöründe tercih edilen kereste türleridir. Çam, Ladin, Göknar ve kavak ağaçlarından yapılan kereste türlerleri sıklıkla kullanılır.2- Sert Ağaçlar

Genelde bol yağış alan iklimlerde yetişmektedirler. Yetişmesi uzun yıllar süren ve çok sık damarlara sahip olan ağaç türlerinden elde edilen keresteleri “Sert Ağaç” sınıfına dahil olmaktadırlar. Kayın, Kestane, Dışbudak, Ihlamur, Meşe, Ceviz gibi ülkemizde yetişen ağaç türlerinin yanında, yurt dışından getirilen birçok “Egzotik Ağaç” türleri bu sınıfa dahil etmek mümkün. Sert ağaç türleri en çok mobilya ve yapı sektöründe tercih edilmektedir.

İnşaat kereste fiyatları 2020 yılı güncel fiyatlarını sizin için araştırdık ve derledik. Bilindiği üzere kereste çeşitleri pek çok alanda kullanılmaktadır. 

Kereste Özellikleri  

İnşaatlık Keresteler genellikle çam ve ladin gibi ağaçlardan üretilmektedir.

Sibirya Çam Kerestesi: Sibirya bölgesinde yetişen sarıçam ve karaçam gibi ağaçlardan üretilmektedir. Yetiştiği bölgenin özelliklerinden dolayı değişik çap ve lif dokusuna sahip olabilmektedir.

Sarıçam Kerestesi: Sibirya bölgesinde bolca bulunur, inşaat sektöründe kapı ve pencere gibi yapı elemanlarında kullanılmaktadır. Tutkal tutma ve vidalama özellikleri fazladır.

Kızılçam Kereste: Yağlı yapısından dolayı oldukça uzun bir ömre sahiptir. Bu sebeple zemin kaplama ve çatı elemanlarında kullanımına rastlanmaktadır.

Karaçam Kereste: Kızılçam ile benzer özelliklere sahiptir. Her ikisi de yerli bir çam türü olup yağlı yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Kullanım alanları da benzerdir.

10×10 Kereste Fiyatları

Kereste Adet Fiyatı Nasıl Hesaplanır? 10*10 ve Kereste Fiyatları

Kereste fiyatları piyasa üzerinde genellikle adet olarak değil metreküp veya paket bazında belirlenmektedir.

10 x 10 İnşaatlık Kereste Fiyatı 990 TL

10×10 Sibirya çam kereste fiyatı: 0,10 m x 0,10 m x 3 m x 2.300 TL/m3 = 69,00 TL 10 x 10 Silinmiş Kereste Fiyatı: 1.700 TL

Briket Fiyatları 2020 Ne Kadar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*