Parlament Mavisi İle En İyi Ev Dekorasyonu Önerileri

Parlament Mavisi İle En İyi Ev Dekorasyonu Önerileri. Parlament mavisini yeni ev kuranlar ya da evin dekorunu değiştirmek isteyenlerin düşünmesi gereken bir renktir. Ayrıca oldukça göz alıcı, derin ve koyu bir renktir. Aydınlık ve başarılı bir dekorasyon ile evinizde harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Örneğin; beyaz koltuklarınızın üzerine parlament mavisi yastıklar kullanmanız halinde ortaya göz alıcı bir şıklık çıkacaktır. Parlament mavisi dekoratif eşyalarda solana canlılık katacaktır.

Parlament Mavisi

Parlament mavisini koltuk rengi olarak seçtiğinizde halı ve perde rengi sorun olabilir. Parlak ve koyu bir rengi evin her yanında kullanmak iyi bir fikir değildir. Böyle durumlarda bej renk halı ve  perdeler oda içerisindeki uyumu sağlama da size yardımcı olabilir.

Parlament Mavisi

Parlament Mavisi İle Uyumlu Olan Renkler

Parlament mavisi rengini evin dekorasyonunda kullanırken uyumlu olan renklere dikkat etmelisiniz. Gold, beyaz, gri, pudra, toz pembe, ekru, bej, vizon rengi, krem rengi ve tonları  uyumlu olabilecek renklerdir. Fakat unutmamak gerekir ki kullanacağınız renklerin evinizin ferahlığını, doğallığını, aydınlığını ve şıklığını bozmayacak renkler olması ve buna dikkat edilerek seçilmesi gereklidir.

Parlament Mavisi

Geniş ve ışık alan salonlarda koyu rengi daha fazla kullanabilme avantajı ortaya çıkar. Maviyi sadece koltuklarla sınırlı tutmayıp, halı da duvarda ve hatta avizede de kullanabilirsiniz. Ama bunu yaparken evinizi çokta boğmamaya dikkat etmelisiniz.  

Dekorasyonda parlement mavisi kullanırken bu püf noktalarını unutmayın! Parlement mavisi koltuk ya da sandalye tercih ediyorsanız açık renklerle kombinleyerek odada renk dengesini sağlayabilirsiniz. Halı ve perdelerinizi bej rengi seçebilirsiniz. Altın ya da bakır rengi aksesuarlar ise odaya ışıltı ve lüks bir hava katmanızı sağlayacaktır.

Kum Beji Rengi Dekorasyon Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilme için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*