Deniz Kabuğu Rengi Dekorasyon Örnekleri

Doğada yer alan güzel renklerden biri olan deniz kabuğu rengi, hayatınıza güzellik katması için, evinizde yada iş yerinizde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Özellikle evlerin salonlarında, yatak odalarında, banyolarda ve mobilya eşyalarında bu renk çok fazla kullanılır hale gelmiştir.

Deniz Kabuğu Rengi

Bu renk ile dekorasyon, bu dekoratif motiflerini evinizin duvar kağıtlarında da kullanarak rahat, dinlendirici ve huzurlu bir ev ortamı yaratmanız açısından faydalı olmaktadır. Deniz kabuğu rengi ile dekorasyonu sadece evlerinizde değil iş yerlerinizde de kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Rengiyle Uyum Sağlayan Renkler

  • Eğer tonları uyumlu bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız deniz kabuğu rengini lüle taşı ile beraber uyumlu bir  şekilde kullanabilirsiniz. Birbirine benzer tonlarda bir ev oluşturduktan sonra dilediğiniz gibi, kullanmak istediğiniz renklerde objeler seçerek evinize renk katabilirsiniz .
Deniz Kabuğu Rengi
  • Deniz kabuğu rengiyle uyumlu olan bir diğer renk ise çakıl taşı . Deniz kabuğu rengiyle çok güzel bir uyum sağlayacak olan renk tercih edilen bir diğer tamamlayıcı renktir.

Deniz Kabuğu Rengi ile Kontrast Yapabileceğiniz Renkler

Çakıl taşı rengiyle uyumlu renkler kullandığınız gibi belirli duvarları o renge kontrast olabilecek renk seçenekleriyle de zıtlık yaratabilirsiniz. Böylece evinize yeni bir hava katmış, enerjisini değiştirmiş alursunuz.

Deniz Kabuğu Rengi
  • Rengimiz ile istediğiniz o zıtlığın uyumunu size en güzel şekilde verebilecek renklerden biri mor rengidir . Mor rengi enerji temsil etmekle beraber boyanan ortama gösteriş katmaktadır.
  •  Bir diğer zıt kendimiz ise son zamanların gözde rengi petrol yeşili olabilir. Sadece bir duvarda bu rengi kullanmanız ortamın ağırlığını değiştirir ve daha hareketli görünmesini sağlar.
  • Son olarak size örnek gösterebileceğimiz renk ise mercan rengi olacaktır. Mercan kombinlenmesi zor görüldüğü için ev boyası ve dekorasyonun da geri planda kalmıştır. Ancak doğru bir uyum oluşturulduğu takdirde beklenenin aksine oldukça canlı ve enerji dolu bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Parlament Mavisi İle En İyi Ev Dekorasyonu Önerileri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*