Süleyman Çetinsaya Kimdir? Ne İş Yapmaktadır?

Süleyman Çetinsaya Kimdir? Ne İş Yapmaktadır? Süleyman Çetinsaya, 1954 yılında Kayseri’de doğmuş ve Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Süleyman Çetinsaya 1963 yılında ailesi ile İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’da Ticaret lisesini bitirdikten sonra erken yaşta iş hayatına başlamıştır.

Süleyman Çetinsaya Kimdir

Süleyman Çetinsaya Kimdir? Ne İş Yapmaktadır?

Süleyman Çetinsaya, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu abisi Nuh Çetinsaya ile birlikte ortak olarak 1971 yılında gayrimenkul sektörüne adım atmıştır. Süleyman Çetinsaya, 1982 yılına kadar ağabeyi Nuh Çetinsaya ile birlikte ortak olarak çalışarak Bayazıt İş Merkezi, Marmara Çarşısı, Efes, Kavaflar Çarşısı ve Azak İşhanı gibi 50’ya yakın iş merkezi yaptı.

 Süleymen Çetinsaya, 1986 yılında da otel inşaat çalışmalarına başlamıştır. Süleyman Çetinsaya 2000’li yıllara kadar 7 otel inşaatı tamamlamış ve The President Otel ve Ctadel Otel’in işletmelerini de kendisi yapmaktadır.

Ayrıca 1993 yılında Bakırköy’de bulunan Carousel AVM’nin yapımına başlayan Süleyman Çetinsaya, 1995 yılında alışveriş merkezi inşaatını tamamlayarak yüzde 28 hissedarı olmuştur.

Hamit Demir Kimdir? Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*