Fildişi Rengi Ev Dekorasyonları

Fildişi Rengi Ev Dekorasyonları. Huzuru, sakinliği, ferahlığı yalayabilmenin püf noktası yaşam alanlarında kullanılacak boya ve uygun bir dekorasyondur. Yıllarca kullanılan, sıklıkla tercih edilen, modası geçmeyen başka bir renkte fildişi rengidir. Fildişinin bütün tonları huzur ve şıklık veren tonlardır.  Her tonu ayrı bir hoşlukta olan fildişi rengi dar ortamlara farklı bir hava katarak daha geniş bir görünüm kazandırır.

Fildişi Rengi Ev Dekorasyonları

Fildişi renginin önemli bir avantajı da uyumlu bir renk olmasıdır. Fildişi tonunu yumuşak pastel tonlardan parlak ve koyu tonlara kadar her renkle birlikte kullanabilirsiniz.

Duvarda Fildişi Rengi ile Dekorasyon

Fildişi soft bir renk olup salon olmak üzere evin her odasında kullanılabilir. Açık bir renk de olduğu için ara renklerle kullanılması daha doğru sonuçlar verecektir. Birçok renk ve ev eşyası ile uyum içinde olduğundan bu renk boya markaları arasından tercih edilir. Kurtarıcı bir renk olan da tercih edilir. Dekorasyonun da canlı sıcak renklerde olması evin daha şık bir hal almasını sağlar.

Fildişi Rengi Ev Dekorasyonları

Salonda Fil Dişi Rengi ile Dekorasyon

 Aksesuarlarınızda fildişi rengi tercihi yapıldıysa, duvarların daha açık ya da koyu renkte olmasına dikkat edilmelidir. Eğer mobilyalarınızda fildişi rengi tercih edildiyse, aksesuarlar da koyu bir renk ile onları destekleyerek bir bütün oluşturması sağlanmalıdır.

Fildişi Renk Tonları

Fildişi renk tonları fildişine yakın renkler olarak değerlendirilmelidir. Bu renkler açık ve koyu olarak ayrılabilse de genelde bilinen farklı renk tonlarının farklı boya markaları için isimleri vardır. Bunlar:

Fildişi Rengi Ev Dekorasyonları
  • Buz beyazı
  • Kırık beyaz
  • Deniz kabuğu rengi
  • Damla sakızı rengi

Fildişi renk tonları yukarıda belirtildiği gibi olmakla birlikte evin ışık alma durumuna göre farklılaşmaktadır.

Deniz Kabuğu Rengi Dekorasyon Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*