Ev Alacaklara 31 Bin TL Devlet Desteği!

Ev Alacaklara 31 Bin TL Devlet Desteği! Ev sahibi olmayan kirada oturan çok sayıda kişinin hayali bir ev sahibi olabilmektir. Devlet tarafından da ev sahibi olmayan ev almak isteyenler için geri ödemesiz olacak yapılacak yardımdan çoğu kişinin bilgisi hale yoktur.

Ev Alacaklara 31 Bin TL Devlet Desteği

Devlet ilk evini alacak kişilere 31 bin lira nakdi destekte bulunmaktadır. Bu destekten yaralanmak için bankada hesap açıp 3-5 yıl boyunca düzenli birikim yapanlar, ilk evini aldıklarında devletten maddi destek alabiliyor. Konu ile ilgili haberlere göre; hesaptaki birikimin %20’si oranında katkı yapılırken bu oran 31 bin 149 lirayı (2021 yılı tutarlarıyla) aşmıyor.

Ev Alacaklara 31 Bin TL Devlet Desteği!

5 yıl ya da daha uzun sürede 155 bin 745 lira biriktiren kişi, evini aldığında 31 bin 149 lira devlet katkısı alabiliyor. İşte konut hesabıyla ilgili merak edilen soruların cevapları şunlardır:

  1. Konut hesabını kimler açabilir?

Tamamı kendi adına kayıtlı kat mülkiyeti, kat irtifakı ya da müstakil tapulu başka bir konut edinmemiş gerçek kişiler Türk vatandaşları açabilir.

  • Aynı kişi birden fazla konut hesabı açabilir mi?

Aynı bankada birden fazla konut hesabı açılamaz. Başka bankalar nezdinde birden fazla konut hesabı açılması durumunda hesaplar birleştirilemez. Bakanlık tarafından sadece başvurulan ilk hesaba devlet katkısı ödenmektedir.

  • Konut hesabı faizsiz olarak açılabilir mi?

Faizsiz olarak da konut hesabı açılabilir. Ancak bu durumda yalnızca yapmış olduğunuz birikim tutarı üzerinden devlet katkısı hesaplanır.

2021 TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası İçin Son 5 Gün! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*