Ruhsatsız Eve Elektrik Su Doğalgaz Aboneliği Nasıl Alınır?

Ruhsatsız Eve Elektrik Su Doğalgaz Aboneliği Nasıl Alınır? eski evlerin bazılarında yada yeni yapılan evlerde bazı nedenlerden dolayı ruhsat bulunmamaktadır. .bu ruhsatsız evlerin elektriğini suyunu ve doğalgazını geçici olarak bağlatmak mümkündür. Ruhsatsız Eve Elektrik Su Doğalgaz Aboneliği Nasıl Alınır?

Ruhsatsız Eve Elektrik Su Doğalgaz

Ruhsatsız Eve Elektrik Nasıl Alınır?

Ruhsatsız Eve Elektrik Nasıl Alınır; İnşaatı tamamlanmış binalara belediyelerin İmar Müdürlüğü Yapı Kullanma İzni birimleri tarafından verilen belge olan iskan ( yapı kullanma izin) belgesi, hayata geçirilen binanın projesine uygun olup olmadığına bakılarak verilen belgedir.

Bir yapının kullanılabilmesi için gerekli olan abonelikler alınırken de iskan belgesi aranmaktadır.

Yapı kullanma izni olmayan yapı, bina ve binadaki bağımsız bölümlere su, elektrik ve telefon aboneliği alamıyorlar. Ancak geçici abonelik almak mümkün;

Ruhsatsız Eve Su Nasıl Alınır?

Ruhsatsız Eve Su Nasıl Alınır; İnşaatı tamamlanmış binalara belediyelerin İmar Müdürlüğü Yapı Kullanma İzni birimleri tarafından verilen belge olan iskan ( yapı kullanma izin) belgesi, hayata geçirilen binanın projesine uygun olup olmadığına bakılarak verilen belgedir.

Bir yapının kullanılabilmesi için gerekli olan abonelikler alınırken de iskan belgesi aranmaktadır.

Yapı kullanma izni olmayan yapı, bina ve binadaki bağımsız bölümlere su, elektrik ve telefon aboneliği alamıyorlar. Ancak Ruhsatsız Eve Su geçici aboneliği almak mümkün;

Ruhsatsız Eve Doğalgaz Nasıl Alınır?

Ruhsatsız Eve Doğalgaz Nasıl Alınır; İnşaatı tamamlanmış binalara belediyelerin İmar Müdürlüğü Yapı Kullanma İzni birimleri tarafından verilen belge olan iskan ( yapı kullanma izin) belgesi, hayata geçirilen binanın projesine uygun olup olmadığına bakılarak verilen belgedir.

Bir yapının kullanılabilmesi için gerekli olan abonelikler alınırken de iskan belgesi aranmaktadır.

Yapı kullanma izni olmayan yapı, bina ve binadaki bağımsız bölümlere su, elektrik ve telefon aboneliği alamıyorlar. Ancak Ruhsatsız Eve Doğalgaz geçici abonelik almak mümkün;

Geçici abonelik, alınan bir karar ile mümkün hale gelmiştir;

Madde 11;


Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar (yani 26/07/2008 tarihine kadar) yapı (inşaat) ruhsatı alınmış ve buna göre yapılmış olup, kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılara; yol, elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetlerinden birinin veya birkaçının götürüldüğünün belgelenmesi halinde, ilgili yönetmelikler doğrultusunda fenni gereklerin yerine getirilmiş olması ve bu maddenin yayımı tarihinden itibaren başvurulması üzerine, kullanma izni alınıncaya kadar ilgili mevzuatta tanımlanan ait olduğu abone grubu dikkate alınarak geçici olarak su ve/veya elektrik bağlanabilir.

Bu kapsamda, ilgili belediyeden dağıtım şirketlerine elektriğin kesilmesi talebinin söz konusu olması halinde aboneliği iptal edileceğinden, su ve/veya elektrik bağlanması herhangi bir kazanılmış hak teşkil etmez. Ancak, yapı (inşaat) ruhsatı alınmış ve buna göre yapılmış olma şartı 12/10/2004 tarihinden önce yapılmış olan yapılarla ilgili olarak uygulanmaz.

Yapı Ruhsatı Nedir? Yapı Ruhsatı Nasıl Alınır? Neden Gereklidir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*