Bursa Metro Durakları Saatleri Ve Tüm Detaylar

Bursa Metro Durakları Saatleri Ve Tüm Detaylar. BursaRay Bursa’nın merkez ilçe ve semtlerini birçok noktada doğu-batı güzergahında birbirine bağlayan hafif raylı sistem olup yapımına 1998’de başlanmıştır. Proje Yapı Merkezi tarafından inşa edilmiştir. BURULAŞ isimli Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirket tarafından işletilmektedir. Bursa kent içi ulaşımını ve trafiğini rahatlatmasında önemli ölçüde hizmet vermektedir.

Bursa Metro Durakları

Bursa ilinde yer alan metro hattı, Bursaray olarak isimlendiriliyor. 7’si yeraltında olmak üzere 38 istasyondan meydana gelen ve iki hatlı güzergahın toplam uzunluğu 39 kilometreye olan BURULAŞ. Karayol sisteminden tamamen bağımsız olan Bursaray’ın 1. Aşama A ve B bölümlerinde, 5’ i yeraltı olmak üzere toplam 23 adet istasyon yer almaktadır. Bu iki hatlı güzergahın toplam uzunluğu 22 kilometre olarak ölçülmüştür. İzmir yolu(Batı Hattı) üzerinde sırasıyla, Küçük Sanayi, Ataevler, Beşevler, Fatih Sultan Mehmet ve Nilüfer İstasyonları, Mudanya yolu (Kuzey Hattı) üzerinde ise Organize Sanayi, Hamitler-Fethiye, Bağlarbaşı-Esentepe, İhsaniye ve Karaman İstasyonları bulunuyor.

Metronun Doğu hattı olarak bilinen Ankara istikametinde ise sırasıyla; Acemler, Paşa Çiftliği, Sırameşeler, Kültürpark, Merinos, Osmangazi, Şehreküstü, Demirtaşpaşa, Gökdere, Davutdede, Duaçınarı, Yüksek İhtisas Hastanesi ve Arabayatağı İstasyonları yer almaktadır. Bursaray 2. Aşama Üniversite Hattında 1’ i yeraltı olmak üzere toplam 6 istasyon bulunmaktadır. Bu hattın uzunluğu 6 kilometreye kadar uzanıyor ve  Üniversite, Batıkent, Yüzüncüyıl, Özlüce, Ertuğrul ve Altınşehir duraklarından oluşuyor. Mudanya Yolu Uzatmasında ise 1’ i yeraltı olmak üzere toplam 2 istasyon yer almakta ve üzerinde Korupark ve Emek istasyonları bulunuyor.

Bursa Metro Durakları

Bursa Metro Durakları

1- Üniversite

2- Batıkent

3- Yüzüncüyıl

4- Özlüce/29 Ekim

5- Ertuğrul

6- Altınşehir

7- Küçük Sanayi

8- Ataevler

9- Beşevler

10- Fatih Sultan Mehmet

11- Nilüfer

12- Emek

13- Korupark

14- Organize Sanayi

15- Hamitler/Fethiye

16- Bağlarbaşı/Esentepe

17- İhsaniye

18- Karaman

19- Bursaspor/Acemler

20- Paşa Çiftliği

21- Sırameşeler

22- Kültürpark

23- Merinos

24- Osmangazi

25- Şehreküstü

26- Demirtaşpaşa

27- Gökdere

28- Yıldırım/Davutdede

29- Duaçınarı

30- Yüksek İhtisas Hastanesi

31- Arabayatağı

32- Mimar Sinan/BTÜ

33- Hacivat

34- Şirinevler

35- Otosansit

36- Cumalıkızık/Değirmenönü

37- Gürsu

38- Kestel

Cidde Kulesi Nerede? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*