Yanan Araziler Satışa Çıktı!

Yanan Araziler Satışa Çıktı! Ülkemiz içinde olduğu bu zor zamanlarla yangınların yol açtığı felaketleri fırsata çevirmek isteyenlerin yanıp kül olan arazileri satışa çıkardılar.

Yanan Araziler Satışa Çıktı

Yanan Araziler Satışa Çıktı!

Türkiye’nin bir tarafında yangınlar hala devam etmektedir. Çıkan yangınları fırsata çevirmek isteyen fırsatçılar yanan arazileri soğumadan satışa çıkardılar. Satışa çıkardıkları arazilerin imarları olmadığı halde “ İmara açılacak” başlığı altında reklam da yapıyorlar.

Ülkemizin birçok bölgesinde meydana gelen yangınlar herkesi büyük yasa boğdu. Yangınlar ile uğraşırken halkımız bir yandan da bu yanan yerlerin imara açılıp açılmayacağı gündeme geldi ve tartışmalara neden oldu.

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan ortaya çıkan ilanlara tepki olarak konuyla ilgili, “Daha acımız dinmemişken, yangının külü soğumamışken birçok emlak sitesinde yanan arazilerin satışa çıkarıldığını tespit ettik. Bu tutumu son derece yanlış buluyoruz” dedi.

Yanan Araziler İmara Açılacak Mı?

Satışa çıkarılan bazı arazilerin ‘İmara açılacak yatırımlık arazi’ gibi tanıtıldığını belirten Hakan Akdoğan, “Bu ifadeler tamamen yanlış. İmara açılma gibi bir durumu bulunmuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da ‘Sit alanını, çevre koruma bölgesi ve orman alanını imara açmadığımız gibi bu yangından sonra da ne Antalya’da ne Muğla’da ne Marmaris’te ne de Bodrum’da imara açmayacağız’ açıklamasını yaptı. Yatırım yapmayı düşünenlerin bu tarz yanıltıcı ifadelere inanmamalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca konu ile ilgi olarak Hakan Aydoğan, gayrimenkul danışmanı arkadaşlarına etik şekilde davranmalarını söyledi ve ardından “Böyle durumlarda kamuoyunun vicdanını zedeleyecek tutumlardan kaçınılmalı. Gayrimenkul danışmanları mesleğimize zarar vermemeli” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Yazlıklara Sigorta Talebinde Artış Başladı! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*