Yazlıklara Sigorta Talebinde Artış Başladı!

Yazlıklara Sigorta Talebinde Artış Başladı! Özellikle son yıllarda ülkemizde yaşanan yangın felaketleri sonrası yazlıklarda sigorta talebinde yoğun bir artış yaşanıyor. Ege ve Akdeniz bölgelerinde meydana gelen yangın felaketlerinin artışı yazlıklar için sigorta talebini arttırıyor.

Yazlıklara Sigorta Talebinde Artış Başladı

Yazlıklara Sigorta Talebinde Artış Başladı!

Ülkemiz içinde bulunduğu bu zor günlerde hem toplum olarak hem ülke olarak maddi manevi birçok zarara yol uğramaktadır. Yeni Asır’da yer alan habere göre daha önce meydana gelen depremin ardından DASK’a olan taleplerin artması gibi bir talep yoğunluğu yaşanıyor. Sigorta yapmak konusunda bilincin gelişmesi gerektiğini ve risk yaşanmadan sigorta oranının artması gerektiğini dile getiren Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, “Şu anda yazlıklarını sigortalatmak isteyenlerde bir artış gözlemliyoruz. Yangından etkilenmiş veya etkilenme riski olan yerlerden de talepler geliyor.

Çok yüksek bir talep artışı olduğunu söyleyemeyiz ama eskiye nazaran bir artış gözlemliyoruz. Sektör açısından büyük bir hasar yok şu anda. Doğal afetlerin sayısında artış oldukça sigorta sektörünün önemi de artıyor. Riskler gerçekleşmeden önce sigorta yaptırmalıyız” şeklinde konuştu.

Bir süredir yaşanan yangınlar, seller ve depremler ile yaşanan tahribatlar ile ilgili sektör bir çalışma içinde ancak henüz bilanço belirlenmedi. Geçen hafta meydana gelmiş olan yangınlarda 2 bin 300 yapı hasar aldı ve 126 konut da yaşanmaz hale geldi. Çiftlikler büyük hasara uğradı ve neredeyse tamamen yanarak kül oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Manavgat özelinde çıkardığı istatistiklere göre toplam 2 bin 331 binadan 900’ü ya yıkıldı ya acil yıkılması gerekiyor ya da ağır hasarlı durumda. Yani neredeyse her iki binadan biri kullanılamaz duruma geldi.

Tamamlanamayan Daireler İçin Yapılan Ödemeler İade Edilecek! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*