Amerikan Mutfak Fikirleri 2021

Amerikan Mutfak Fikirleri 2021. Amerikan mutfak veya bir başka deyişle açık mutfak için sosyalliği etkileyen mutfak ta desek yeridir. Çünkü bu mutfak tipinde oturma alanı ile mutfak arasında bir engel bulunmuyor. Bütün aile fertlerinin arasındaki sınırları kaldıran Amerikan tipi mutfaklar, gelen konuklarınızla arasına bir engel girmemesi de oldukça önemlidir. Amerikan tipi mutfaklar özellikle küçük evler için kullanım alanı yaratırken ortama enerji de sağlar. Amerikan tipi mutfakların, oturma bölümünüze kattığı ferahlık da işin ayrı bir güzelliğidir. Amerikan tipi mutfaklarla ilgili olumsuz yönlerden biri ise koku problemi. Yemek alanı ile oturma alanının iç içe olması yemek kokularının içeride olmasına ortam sağlamaktadır. Bu noktada, aspiratörünüzden destek alabilirsiniz ya da koku önleyici diğer araçlardan faydalanarak kokunun oturma odasına geçmesini engelleyebilirsiniz.

Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfak Fikirleri

21. yüzyılın hızlı yaşamına ayak uydurabilecek daha kompakt, daha aydınlık ve daha pratik evler her geçen gün daha fazla önem arz etmektedir. Bununla beraber olarak bu türden evlerle mükemmel uyum sağlayan her türden ve her boyuttan açık mutfak da büyük bir hızla rehavet görmeye devam etmektedir. Açık mutfakların yalnızca büyük evler için uygun olduğunu düşünmeyin. Doğru tasarlanmış bir açık mutfak ya da ankastre mutfak küçük bir evle de oldukça uyum içinde tasarlamak mümkündür. Açık mutfaklar ferahlık ve rahatlık hissini yaratmaktadır. Mutfak adaları, açık mutfakları bulundukları alandaki diğer bölümlerden ayrıştırmak için son derece faydalıdır. Aynı zamanda fazladan bir tezgâh alanı olarak da işlev görmektedirler. Bir kahvaltı barı da açık bir mutfak için iyi bir fikir olabilir. Hem yemek hazırlanırken evin diğer sakinleriyle ilişki içinde olabileceğiniz, hem de hızlı  ve pratik yemekler yiyebileceğiniz yararlı alanlardır kahvaltı barları.

Sıcak Renkleri Kullanın

İster salonla bir isterseniz de oturma odası ile birlikte kullanılan bir açık mutfak modeli seçin fark etmez. Salon takımlarınız aşırı ağır ve klasik model olmadıktan sonra parlak ve sıcak renklerin pozitifliğini mutfaklarınızda da kullanın. Parlak sarıların parlak mavilerle buluştuğu, kırmızının tonlarının morlara sarıldığı, yeşilin doğal ve kucaklayıcı etkisini mutfaklarda kullanmak oldukça olumlu etkilere sebep verebilir. Genç ve dinamik renk tonları ile evlerinizin ruhunu aydınlatın. Parlak renklerin açık pastel renkler ile mükemmel birleşiminden faydalanın.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*