Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri 2021

Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri 2021 Zorlu gecen kış aylarında soğuktan korunmak amacı ile ısınmak için kullanmak zorunda kaldığımız kombilerimiz, peteklerimiz bizi soğuktan korumak için en kullanışlı ısınma araçlarından biridir. Fakat ev düzeni konusuna oldukça önem veren insanlar, doğalgaz borusunu gizleme hususunda çözüm üretmek istemektedir. Özellikle mutfak içerisinde geçen boruların görüntü olarak büyük rahatsızlık duyulabilir. Bunun için doğalgaz borusunu gizleme fikirleri ararlar.  Farklı fikirler ile doğalgaz borusunu saklama işlemi yaparlar.

Doğalgaz Borusu Gizleme

Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri 2021

Boruları Boyamak

Doğalgaz borularının göze fazla batmasını istemiyorsanız eğer kullanabileceğiniz ilk yöntem Boruyu duvarla aynı renge boyamak olacaktır. Bu şekilde doğalgaz boruları daha az dikkat çekecektir.

Ahşap İle Kaplama

Eğer boruları boyamak konusu yetersiz kalıyor ise borunun etrafını ahşapla veya farklı malzemeler ile çevreleyin. Ahşap plakla boruyu kapattıktan sonra, borunun belli bölümlerine küçük raflar kondurursanız dekoratif objeleriniz için yer de açmış olacaksınız.

Desenler Kullanmak

Dekorunuzda gereksiz yer kaplayan boruyu güzel göstermenin bir yolu da, boruyu dekorasyon olarak kullanmaktır. Borunun üzerine isterseniz kendiniz bir şeyler çizin isterseniz de hazır kalıp desenleri ile boyayın.

Panjur Arkasına Gizlemek

Boru dediğin sadece uzunca olmuyor! Banyoda ya da evin diğer bölümlerinde beliren sıhhi tesisat boruları da kötü görüntü için yeteri kadar etkili. Bu tarz boruları gizlemek için de panjurlardan yararlanabilirsiniz.

Bitki Kullanmak

Boruların sıcaklığı gerçek bitkilere zarar verir ama yapay çiçeklere için bu geçerli değildir. Bu yüzden boruları bitkilerle kapatmayı deneyin. Bu konuda sarmaşık bitkisini ya da daha büyük boydaki çiçeklerden faydalanabilirsiniz.

Duvar İçinde Saklamak

Bu sıralar oldukça popüler olan yöntemlerden biri ise boruları duvarın içerisinden geçirmektir. Borular duvarın içerisine monte edilir ve üzeri sıva ile kapatılmayıp ahşap veya metal plakalar ile dışı kapatılır. Böylelikle borular oldukça güzel bir yöntem ile kapatılmış olur.

Amerikan Mutfak Fikirleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*