Ev Sahiplerinin Satışlarda Yaptığı Zam Oyunu!

Ev Sahiplerinin Satışlarda Yaptığı Zam Oyunu!. Son zamanlarda gündem de yoğun şekilde yer alan yüksek ev fiyatları ile ilgili olarak ev sahiplerinin satışlarında zam oyunu başladı. Ev sahipleri artan son zamlarla birlikte harekete geçti. Konut fiyatlarının daha da artacağını düşünen ev sahiplerinin çoğu ya satış işlemlerinde fiyat arttırıyor ya da satıştan vazgeçiyor.

Ev Sahiplerinin Satışlarda Yaptığı Zam Oyunu!

Ev Sahiplerinin Satışlarda Yaptığı Zam Oyunu!

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, konut fiyatları ve kira ücretlerindeki aşırı artış ile ilgili olarak bazı değerlendirmelerde bulundu. Bloomberght’de yer alan habere göre; Aşa, konut fiyatlarında anlık değişimleri anlattığı konuşmasında, mal sahiplerinin satış esnasında son anda vazgeçtiğini ya da fiyatları artıklarını dile getirdi. Bu durumun emlakçıları etkilediğini belirten Aşa, konu hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını da belirtti.

Nizameddin Aşa, yüksek konut fiyatları hakkında yaptığı değerlendirmede, özellikle satılık evin fazla olmamasının, yeni inşaatın yapılmamasının ve inşaat maliyetlerinin yükselmesinin konut fiyatlarının artmasına sebep olduğunu belirtti. Kentsel dönüşümün yavaş gerçekleşmesi nedeniyle konut inşaatının azaldığını dile getiren Aşa, bu durumun doğal olarak fiyatlara yansıdığını belirtti.

Faizlerin Düşmesi Konut Fiyatlarını Artışa Geçirdi! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*