Salon Dekorasyonu Fikirleri 2021

Salon Dekorasyonu Fikirleri 2021. Salon bölümü, evin en kullanılan ve en fazla zaman geçirilen, aynı zamanda misafirlerin ağırlandığı en çok kullanılan bölümüdür. Evin en önemli noktalarından birinin tasarımı yapılırken ferahlık ve genişlik hissi yaratmak oldukça önemlidir.

Salon Dekorasyonu Fikirleri

Mobilyalarınızı seçmeden önce, seçeceğiniz mobilyaların boyutları ve bu boyutların odayla ilişkisini düşünmek, kullanım alanı ve rahat bir alan oluşturmada önemlidir. Mobilya almadan önce, salonunuzun ölçüsünü alın ve en başta yerleştirmeyi düşündüğünüz mobilyaları kâğıt üzerinde planlayın. Planınızı yaparken, geçişleri, mobilyaların odak noktasının ne olacağını, kullanacağınız sehpa, orta sehpa, ev bitkileri gibi dekor elemanlarını da düşünmeniz oldukça fayda sağlayacaktır. Bir de odanın boyutlarına göre çok büyük veya çok küçük bir mobilya almanın zorluğunu yaşamaktan kaçının. 

Mobilyalarınızı alırken genel kural, sık kullandığınız parçalarda kaliteli ve uzun ömürlü, daha az kullandığınız parçalarda daha uygun fiyatlı alternatifleri düşünmek size bütçe anlamında fayda sağlayacaktır. Örneğin sürekli kullandığınız salon kanepenizin kumaşı, sünger kalitesi ve iskeletinin sağlamlığı oldukça önemlidir. Buraya yapacağınız ekstra harcamayı, sadece misafirlerinizi ağırlarken kullandığınız yemek masasından veya sadece birkaç ay kullanılan balkon mobilyalarından kısarak bütçenizi dengeleyebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Fikirleri

Duvar Kâğıdı Kullanımı

Duvar Kâğıdı Kullanımı ile salonların görünüşü değişecek ve bütün eşyaların yenilenmiş hissi oluşacaktır. Salon takımının tarz ve rengine göre duvarlara kaplanacak şık bir duvar kâğıdı ile birlikte göze hoş gelen bir görüntü oluşturacaktır.

Birbirine Zıt Objeler Kullanın

Büyüklü küçüklü birbirinden tamamen ayrı objeleri salonunuzun en güzel köşelerinde yer verin. Bu salonda hareketlilik sağlayacak ve şık bir görünüm oluşturacaktır.

Mavi Rengin Etkisi

Daha çok mutfak için önerilen bir renk olsa da salon içinde ideal renk mavi ve tonlarıdır. Yapılan bir araştırmaya göre mavi sohbet arzusunu açığa çıkarmaktadır ve iletişimin daha güçlü olmasına neden oluşturur.

Aksesuar Kullanımı

Göz alıcı süs eşyalarını seviyorsanız, gümüş aksesuarlar mutlaka hoşunuza gidecektir. Artık modern evlerde gümüş ve bronz aksesuarları kullanımı oldukça arttı. Salonunuzun bir duvarında gümüş tepsi koleksiyonuna yer vermek iyi bir fikir olabilir. Özellikle mavi bir duvara sahipseniz, gümüş ve mavinin uyumu oldukça önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*