Migros’un Kaç Şubesi Var? 2021 Migros Güncel Mağaza Sayısı

Migros’un Kaç Şubesi Var? 1975 yılında Koç Topluluğu’ndan Vehbi Koç’un istek ve yönlendirmesiyle hisseleri Koç Holding tarafından devralınan Migros, 1991 yılında halka arz edildi. 1990 yılının sonundan itibaren büyük mağazacılık uygulamasına başlayan Migros, 2005 yılında perakende zinciri Tansaş’ı da satın aldı.

Migros’un Kaç Şubesi Var

2021 yılı itibarıyla 2265 Migros şubesine, 61 Macrocenter şubesine yurt dışı operasyonları için 30 Ramstore şubesine sahiptir. Online operasyonlar için ise Migros Sanal Market ve Migros Hemen cep şubelerinide kurmuştur.

Migros insan ve iyi yaşam konularında 2014-2015 yıllarında BİST’in sürdürülebilirlik endeksine giren ilk ve tek perakendeci şirket olmuştur.

Türkiye’deki Migros’un logosu İsviçre’deki Migros’a çok benzemektedir. Türkiye’deki Migros’larda tıpkı İsviçre’deki gibi üç kategoriye ayrılır:

  • M Migroslar, yiyecek haricindeki ürünlerden sadece temel olanları satılır,
  • MM Migroslar, daha geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir,
  • MMM Migroslar, market bünyesinde tekstil ürünleri, elektronik ürünler, kitaplar ve kozmetik ürünlerini de içerisinde barındırır.
  • 5M Migroslar ise gelişmiş market bünyesinde tekstil ürünleri, elektronik ürünler, kitaplar ve kozmetik ürünlerini de bünyesinde bulundurur.

Migros, 7 coğrafi bölgedeki 81 ilde yer alan mağazalarıyla keyifli alışverişin, yenilikçiliğin ve kalitenin adresidir. Migros en iyi kalitede ürünleri, en bol çeşit ve en uygun fiyatları ile güler yüzlü hizmet anlayışı çerçevesinde müşterilerine hizmet verir.

Migros’un Kaç Şubesi Var?

Perakende sektörünün öncüsü Migros, 7 coğrafi bölgedeki 81 ilde yer alan mağazalarıyla keyifli alışverişin, yenilikçiliğin ve kalitenin adresidir. Migros en iyi kalitede ürünleri, en bol çeşit ve en uygun fiyatlarla güler yüzlü hizmet anlayışı çerçevesinde müşterilerine ulaştırır. Migros, gelişen perakende sektörü standartlarını göz önünde bulundurarak sürekli yenilikçilik felsefesini ilke edinmiştir ve sektör standartlarını geliştiren uygulamaları ile müşterilerine farklı alışveriş deneyimleri de sunmaktadır.

Türkiye’de 870 M-Jet 783 M 414 MM 142 MMM 55 5M Migros mağazası bulunmaktadır

ŞOK’un Kaç Şubesi Var? 2021 ŞOK Güncel Mağaza Sayısı hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız

1 Comment

  1. Bugün İstanbul bostancı şubesinden aldığım Migros kesme şekeri resmen toz halindeydi Lütfen biraz daha dikkatli olun Migros gibi bir markaya yakıştıramadım bilginize.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*