Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar? İnşaatı tamamlanmış binalara belediyelerin İmar Müdürlüğü Yapı Kullanma İzni birimleri tarafından verilen belge olan iskan ( yapı kullanma izin) belgesi, hayata geçirilen binanın projesine uygun olup olmadığına bakılarak verilen belgedir.

Bir yapının kullanılabilmesi için gerekli olan abonelikler alınırken de iskan belgesi aranmaktadır. Yapı kullanma izin belgesi olan evler doğalgaz aboneliğini rahatça alabiliyor. doğalgaz aboneliğine başvurmak için aboneliği kullanacak olan kişinin başvuru yapması gerekmektedir. Doğalgaz aboneliğini başvurmak için gerekli belgeler verilmiştir.

Doğalgaz Abonelik Ücreti

İnternet Üzerinden Doğalgaz Aboneliği  

Artık İnternet üzerinden doğalgaz aboneliğine başvuruda bulunmak mümkün. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, elektrik, doğalgaz ve su işlemlerinin GSM operatörlerine abonelik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu. Aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konunun hayata geçebilmesi için mevzuat üzerinde değişiklikler yapılması gerekmektedir. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. E-devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek. Doğalgaz aboneliği almak için gerekli evraklar nelerdir?

Konut Doğalgaz Aboneliği İçin İstenen Evraklar

Nüfus cüzdanı

Tesisat numarası

Tapu ya da kira kontratı fotokopisi

TC Kimlik Numaralı resmi kimlik beyanı

İş Yeri Doğalgaz Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

Vergi levhası fotokopisi veya internet çıktısı

Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının fotokopisi

İmza sirküleri ve yetki belgesi fotokopisi

Kaşe

Doğalgaz Abonelik Ücreti

Konut amaçlı kullanım ve konutlarla aynı binada bulunan konut harici kullanımlar için abone bağlantı bedeli, bağımsız bölümün ilk 200 m2’ si için 514 TL +KDV, 200 m2’ den büyük yerlerde ilave her 100 m2 için 424 TL +KDV tahsil edilmektedir.

İskan Nedir? İskan Nasıl Alınır? İskansız Gayrimenkul Alınır Mı? hakkında daha fazla bilgi alabilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*