Ergun Berksoy Kimdir? Ne İş Yapar?

Ergun Berksoy Kimdir? Ne İş Yapar? Ergün Berksoy Ankara’da doğdu. Babası Ahmet Şevki Berksoy, annesi Feriha Berksoy’dur. Barbaros İlköğretim Okulu’ndan Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde mezun oldu daha sonra ise TED Ankara Koleji’nden mezun oldu.

Ergun Berksoy Kimdir

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler FakültesiMali Uzmanlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

Ergun Berksoy Ne İş Yapar? Ergun Berksoy Kimdir?

Karamürsel Abd Hava Kuvvetleri Üssü’nün planlama bölümünde çalıştı ve Boeing ve Tumpane’de Planlama ve Emlak Müdürü olarak göreve başladı. 5.000 Abd Hava Kuvvetleri personeli ve askere alınan subaylardan oluşan tesislerin bakım ve onarım işlerinden sorumluydu.


Ergün Berksoy Türkiye’den meyve, zeytinyağı, un ve maya gibi çeşitli gıda ürünlerini ihraç etti. Beş yıl üst üste Yıllık ihracat geliri 150 milyon dolara ulaştığı için Türkiye Ticaret Bakanlığı’ndan altın madalya aldı.

Türkgücü München Futbol Kulübü Başkanı oldu. Başlangıçta futbol takımı Münih amatör futbolunun en alt kademelerinde oynadı, ancak Ergün Berksoy’un liderliği ile 1988 yılında Bayernliga’ya yükseldi. 1981 yılında Ergün Berksoy, Ankara’da bulunan Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkan Yardımcısı oldu.

Antalya Side’de ilk 5 Yıldızlı Oteli “Cesars Resort Hotel”in sahibidir. Daha sonra ise Bodrum Gümbet’te ikinci 5 Yıldızlı Oteli “Cesars Hotel”i kurdu. 1991’de Antalya’nın Belek kentinde üçüncü 5 Yıldızlı Oteli “Cesars Temple De Luxe Hotel”i kurdu.

1997’de Ergün Berksoy Dünya Gazetesi tarafından “Yılın Girişimcisi” seçildi.

2003 yılında, Ergün Berksoy Cayman Adaları’na taşındı ve Grand Cayman’daki gayrimenkullere yatırım yapmak ve Cayman Kristal Mağaraları’naortak olmak için Seven Mile Beach Investments Limited’i kurdu.

2018: Antalya Belek’te bulunan Cesars Temple De Luxe Hotel, 2018 Yılı Yıllık Kurumsal Vergi Mükellefleri Listesinde 18. Belek’teki Cesars Temple De Luxe Hotel, Erberk Turizm A.Ş. ve Side’deki Cesars Resort Hotel’e kayıtlı olup, Antalya’da Ero Turizm A.Ş.tescilli olup, 2018 yılı Antalya Yıllık İnsitutional Taxplayers List in ilk 5’inde yer almaktadır.

2019: Cesars Temple De Luxe Hotel, Belek, prestijli Uluslararası Otelcilik Mükemmelliği Kalite Ödülü’nü aldı.

Aslanlı Yol Nerede? Hikayesi Nedir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*