Tripleks Ne Demek? Tripleks Ev Ve Villa Örnekleri 2021?

Tripleks Ne Demek? Tripleks Ev Ve Villa Örnekleri 2021? Tripleks; içinden merdivenli, üç kattan oluşan daire anlamına gelmektedir. Öncelikle tripleks dairelerin 3 katlı yapılar olması ilk özellikleri arasında yer alıyor. Üç katlı evler için kullanılan tripleks genellikle özerk yapılarda (villa, yalı vb.) bulunan bir tiptir. Ancak bunun yanı sıra bazı konut projelerinde apartmana dâhil olan tripleks ev yapıları ile de karşılaşılmaktadır.

Tripleks Ne Demek

Tripleks evlerde katları birbirine bağlayan merdivenler, yapının içinde yer almaktadır. Genellikle kalabalık ailelere hitap eden tripleks evlerde çok sayıda yatak odası, birden fazla banyo, mutfak, salon ve oda bulunmaktadır.

Villa yapılar ise; öncelikle elime anlamı olarak villa; yazlık veya şehir dışı yerleşim alanlarında tercin edilen bahçeli, havuzlu ve gösterişli yapılar şeklinde tanımlanabilir.

Villa tipi yapılar daha çok doğa manzaralı olması ile büyüleyen ve deniz manzaralı olarak da tercih edilebilen yapılardır. 2,3,4 kata kadar inşa edilebilmesi sayesinde geniş yaşam imkânı sunan geniş konut seçeneğidir.

Tripleks Evlerin Avantajları Nelerdir? Tripleks Ne Demek?

  • Çocuklu, geniş aileler için özgür bir yaşama alanı sağlar. Ailenizle, çocuklarınızla, evcil hayvanlarınızla daha kaliteli bir şekilde yaşam sürersiniz.
  • Arabanızı park edeceğiniz zaman otopark sorunu olmaz; çünkü her müstakil ev en az bir tane kapalı araba garajına sahiptir.
  • Ufak da olsa kendinize ait bir bahçeniz olacağı için doğa ile daha iç içe olacağınız bir yaşam alanı sağlayacaktır. Bahçeye yapılabilecek küçük bir havuz; yaz aylarında bir tatil havası ile yaşama imkânı verebilir.
  • Gürültü açısından da sıkıntısı olmayan bu tür evler; gürültü problemi oluşturmaması ve geniş alanlara sahip olmasıyla avantaja sahip olurlar.

Bilabedel Ne Demek? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*