En Güzel Çatı Modelleri 2021

En Güzel Çatı Modelleri 2021. Yeni bir çatı yapmak istediğinizde karar vermeniz gereken en önemli konu malzeme seçimi konusunda özen göstermenizdir. Çatı yapılan bölgenin hava ve iklim tipi seçilecek malzemenin ne kadar zaman dayanabileceğini ve işlevini konusuna dikkat edilmelidir.

Çok fazla yağış alan veya metrekareye düşen yağış miktarı fazla olan bölgelerde, çatıda kullanılan yalıtım malzemesi diğer yerlere nazaran daha dayanıklı olmalıdır.

Yine çok fazla kar alan bir bölgede çatının kar tutmaması ve kar suyunun vereceği zararlardan deformasyon olmaması için uygun eğim gerekliliği yine önemli bir konudur.

Teras Çatılar, Çatı Modelleri

Çatı Modelleri

Sıcak bir iklimlerde yaşıyorsanız, bu bölgelerde teras çatılar çok daha avantajlı olur. Eve açık kullanım alanı kazandıran teras çatıların yalıtımını doğru şekilde yapmanız halinde size çok büyük avantajlar sağlamaktadır. 

Kırma Çatı

Çatı Modelleri

İki ya da üç katlı villa evlere oldukça iyi görünen kırma çatıların özellikle koyu renk kaplamaya sahip olanları oldukça dikkat çekiyor. Taş ve kiremit malzemelerle harika bir uyum yakalayan çatıyı siz de tercih edebilirsiniz. 

Eğimli Çatı, Çatı Modelleri

Çatı Modelleri

Geleneksel Amerikan tipi evlere kullanılan eğimli çatılar, kullanılacak çatı modelleri arasında sıklıkla görülmektedir. Verandası, bahçesi, çatı katı ve garajı ile her ihtiyacı karşılayan bu ev modeli eğimli çatıları oldukça şık gözüken bir çatı modelidir. 

Dairesel Eğimli Çatı

Çatı Modelleri

Masalsı ama aynı zamanda da modern bir eve sahip olmak istiyorsanız bu mantar çatı tipi evi araştırabilirsiniz. Farklı çatı yapısı ile öne çıkan evin pencere konumları ve boyutları da dış cepheye farklı bir hava katmıştır. Tasarımıyla oldukça ilgi gören bu çatı tipi oldukça ilgi görmektedir. 

Hilton Banyo Modelleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*