İsmail Çoban Kimdir? Ne İş Yapar?

İsmail Çoban Kimdir? Ne İş Yapar? İsmail Çoban, 1962 Sivas doğumludur. İsmail Çoban’ın babası kendisini ve kardeşlerini okutabilmek amacıyla Gaziantep’e göç etmiş ve burada kozmetik ticaretine başlamış. Kendisi de doğal olarak baba meleğine başlamıştır. İlk olarak şampuan, kolonya ve çamaşır sabunu gibi ürünler ile işe başlamış. Ancak pazarda çikolatanın çok gelişen ve çok tüketilen mallardan biri olduğunu fark etmiştir. Daha sonra İstanbul’da bir çikolata tesisi bulmuş ve bunu Gaziantep’e taşıyarak hemen üretime geçmiştir.

İsmail Çoban Kimdir

İsmail Çoban Kimdir? Ne İş Yapar?

Şölen, Şölen Çikolata Gıda Sanayi A.Ş. adıyla 1989 yılında Çoban Ailesi tarafından Gaziantep’te kurulmuştur. Çikolata, çikolatalı ürünler, bisküvi, kraker, kek, şeker ve lokum kategorilerindeki ürünleriyle piyasada yer almaktadır.

Çoban Ailesi’nin 25 yıllık deneyimi şimdiler ise gayrimenkul piyasasına dönmüştür. İsmail Çoban, İstanbul Basın Ekspres Yolu üzerinde başlanan Balance Gayrimenkul projesi ile inşaat sektöründe de önde gelen markalardan biri olmayı hedeflediklerini açıklamıştır. Balanca Gayrimenkul projesi, modern çalışma yaşamının tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, bir ofis ve yaşam alanı olarak tasarlanmaktadır.

İsmail Çoban, Şölen ve Balance Gayrimenkul yanında, inşaat ve çelik konstrüksiyon alanında faaliyet gösteren Erkiz Mühendislik, Irak’ta SİNJAR Cement Çimento Fabrikası ve İMH Dohuk Su Fabrikası firmaları ile yatırımlarına devam ettiklerini ifade etmiştir.

Ekrem Demirtaş Kimdir? Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*