Hacıosman Nerede? Nasıl Gidilir? Hacıosman Yol Tarifi?

Hacıosman Nerede? Nasıl Gidilir? Hacıosman Yol Tarifi? Hacıosman, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Sarıyer ilçesine bağlı bir semt olarak bilinmektedir. Bir semt olduğundan kesin sınırları çizilememekle birlikte, semt Cumhuriyet, Tarabya ve Derbent mahallelerinin kesiştiği alanda olduğunu söylemek mümkün. Tarabya Bayırı, Hacıosman Bayırı ve Arabayolu Caddesi’nin bu semtten başlayarak sahile kadar devam etmektedir. Mayıs 2011’de M2 hattının Hacıosman istasyonu açılmıştır.

Hacıosman Nerede

Hacıosman Metro İstasyonu, İstanbul metrosunun M2 hattında bulunan bir metro istasyonudur. İstasyon Sarıyer’in Tarabya mahallesinde Tarabya Bayırı Caddesi üzerinde yer almaktadır. İstasyon 29 Nisan 2011 tarihinde açılmıştır.

Hacıosman Yol Tarifi?

Sarıyer Hacıosman’a ulaşabilmek için 4.Levent-Hacıosman Metro hattı bulunmaktadır. 4.Levent-Hacıosman hat uzunluğu 8.120 metre olarak bilinmektedir. Bu metro hattının istasyonları ise şu şekildedir:

Sanayi, İTÜ-Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka, Hacıosman, Seyrantepe-Stadyum.

Metro hattı ile Hacıosman’dan diğer bölgelere yolculuk süresi ise yaklaşık olarak:

4.Levent’e 12 dk, Taksim’e 24 dk, Şişhane’ye 27 dk, Yenikapı’ya 32 dk, Otogar’a 50 dk, Havalimanına 63 dk, Olimpiyat Stadına 73 dk, Seyrantepe Stadına 14 dk, Üsküdar’a 43 dk, Kadıköy’e 49 dk, Kartal’a 79 dk olarak vakit almaktadır.

Metro hattı dışında Hacıosman’a İETT hattı üzerinden de ulaşmak mümkündür. Bu hatlar ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

41 SF Sarıyer – FSM Mahallesi

29 D Ferahevler – Kabataş

150 Sarıyer Rumeli Feneri – Hacıosman 

Bunların dışında 2012 yılı içinde açılışı yapılan Sarıyer – Çayırbaşı Tüneli’nden de Hacıosman’a ulaşmak ise daha kolay hale gelmiştir. Buna göre; Hacıosman Bayırı’ndan Kilyos Caddesi’ne giden mesafeyi yüzde 40 azaltan tünel, yaklaşık 1 saatlik yolculuğu 5 dakika süreye indirilmiştir.

Hacıosman Nerede? Nasıl Gidilir?

Sarıyer konumundaki en çok ziyaret edilen yerlerden Hacıosman – Sarıyer konumuna toplu taşıma ile nasıl gidilir aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki toplu taşıma hatlarının Hacıosman – Sarıyer – yakınından geçen güzergâhları bulunmaktadır.

  • Otobüs: 151, 29D, 47L, 62H, H-8
  • Metro: M2
  • Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-04, MİNİBÜS: SRY-13, MİNİBÜS: SRY-15

Taksim Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*