Bej Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri

Bej Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri. Ev dekorasyonu yaparken renk seçimi konusunda çok zorluk çekenler için özel bir renk olan bej rengi ile yapılabileceklere güzel dekorasyon önerilerinde bulunacağız. Bej renk zaman içerisinde eskimeyen ve yeni dekorasyon fikirleri ile de uyum içerisinde kullanılan bir renktir. Dolayısı ile son zamanlarda yaygın bir kullanıma sahiptir. Bej renk sadeliği ve diğer renkler ile kolay uyumu, onu ev dekorasyonu konusunda seçkin bir renk olarak kullanacaklara çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bej Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri

Bej Rengine Uyan Renkler

Bej rengi duvarları ya da bu renktekimobilyaları tamamlayabilecek birçok  farklı renk tonu bulunmaktadır. Bu tonları tercih ettiğiniz bej tonunun sıcaklığına göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin sarıya çalan bej tonu kullanıyorsanız mekân içinde mavi tonlarına özellikle yer vermeniz iyi bir uyum yaratacaktır. Mavi yanında yeşil tonları da ikinci bir tercih olabilir.

Mobilya tercihinizi sıcak renklerden yana kullandıysanız duvarda, zeminde ya da perdelerde daha koyu, griye çalan bej tonlarını seçeneğiniz olabilir. Bu şekilde daha dengeli ve uyumlu bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Bej Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri

Canlı ve enerjik bir salon dekorasyonu hayal ediyorsanız bej rengini, mercan, sarı, turuncu, kırmızı, bebe mavisi, yeşil ya da koyu kiremit renkleri ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu tonları nerede ve nasıl kullanacağınız da önemli bir husustur. Örnek verecek olur isek, bej rengi koltuklara uyumlu halı modeli arıyorsanız içinde yukarıda bahsettiğimiz renkleri içeren desenli ya da düz renk halılar uygun bir şeçim olacaktır.

Bej Rengi Duvar Boyası İle Uyumlu Dekorasyonlar

Bej Rengi Duvar Boyası ile salon dekorasyonu uyumu önemli hususlardan bir tanesidir. Salonunuzda bulunan diğer mobilya ve dekoratif unsurları da yine bu renkte seçebilir ve tamamlayıcı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Koltuk takımınız, perdeleriniz, dolaplarınız uyum içinde olması salonunuza ve odalarınıza güzel bir atmosfer sağlamaktadır. İçlerinden bir tanesinin uyumsuzluğu güzel bir ahengi bozabilir.

Bej Rengi Ev Dekorasyon Örnekleri

Bu rengin grinin tonlarından birisi olduğunu söylemiştik. Son zamanlarda bu uyum çok fazla kullanılmaktadır. Dünyaca ünlü tasarımcıların elinden çıkan tasarımlarda grinin her tonu kullanılıyor. Bu renk ise son yılların favori renklerindendir.  Sarı, yeşil ve özellikle beyaz renklerle güzel bir ahenk yakalar.

Bej rengi duvar boyaları ile modern ve şık dekorasyonlar el de edebilirsiniz  fakat bu adıma geçmeden önce mümkün olduğunca çok görsel inceleyerek size en uygun olan tonu seçmeni tavsiye edilir.

Hobi Bahçesi Nedir? Türkiye’deki En İyi 10 Hobi Bahçesi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*