Ada Mutfak Nasıl Yapılır? 2021 Örnekleri

Ada Mutfak Nasıl Yapılır? Tasarım dünyasında mutfak dekorasyonu ile ilgili pek çok farklı düşünceler tasarım dünyasına dâhil olmaktadır. Çok amaçlı üretilen mutfak adaları kullanışlı tasarımıyla ilgiyi üzerine çekmektedir. Ferah ve geniş kullanım alanları, renkler arasındaki uyum ve beyaz zeminde malzemelerin ön plana çıkarıldığı örnekler insanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir.  Büyük ve geniş alanları dolaplar ile kaplayarak, tezgâh alanı da yaratılan modellere bu mutfak modelleri olarak bilinmektedir.

Ada Mutfak

Bu mutfak modelinin genellikle dört tarafı açık ada mutfak ve üç tarafı açık, bir tarafı duvara bağlı olacak şekilde yarım bu tezgâh şeklinde yapılmaktadır. Kullanıcılar ve evini yenileyecekler tarafından genellikle şık ve kullanım ferahlığı sağlayan bu tip mutfak modelleri, aynı zamanda kullanım esnasında sağladığı ekstra alan ile mutfağınızda rahat hareket alanı oluşturmaktadır.

Farklı tasarım aksesuarlar kullanılarak doldurulan ada mutfak ölçüleri bakımından istediğiniz boyutta yapılıp, içerisi istenildiği şekilde doldurulabilir. Mutfak içerisinde hem pişirme alanı bulunurken, aynı zamanda eviye alanı da olabilir. Ada mutfaklarda en önemli özelliklerden bir tanesi de çoğunlukla yemek masasını tasarımın içerisinde yer almasıdır. Dilerseniz mutfağınıza bar ekleyerek çok daha şık bir mekân oluşturabilirsiniz.

Ada Mutfak Nasıl Uygulanır?

Mutfak dekorasyonunda son zamanlarda oldukça göze çarpan ada mutfağın uygulanmasında farklı ölçülere dikkat edilir. Büyük mutfaklara uygulanırken, küçük ama uzun mutfaklar için yarım ada tercih edilebilir. İşlevsel bir kullanım açısından, “çalışma üçgeni” olarak bilinen; buzdolabı, bulaşık makinesi ve ocak üçgeninin 7 metrekarelik bir üçgende bulunması önemlidir.

Benzer görevlere sahip alanlar, birbiri ardına dizilmiş olmalıdır. Eviye ile bulaşık makinesinin, tezgâhla ocağın sıralanmış olması gerekir. Doğramalarla ocağın arasındaki mesafe de doğru ölçüde olmalı, güvenlik ve sağlık gibi sebeplerle ocağa aksesuar yerleştirilmemelidir.

Akrilik Tezgah Örnekleri ve Fiyatları 2021hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*