Müstakil Ev Modelleri 2021

Müstakil Ev Modelleri 2021. Ailesini kuran ve çocuk sahibi olan bireylerin isteklerinden biride müstakil bir ev sahibi olmaktır. Çocuklarına ve kendilerine daha rahat bir hayat sunabilmek için insanlar genellikle daha geniş ve daha büyük müstakil evler tercih etmektedirler. Her şeyden önce kendi yaptırdığınız evin her şeyini kendiniz belirler, tam anlamıyla zevkinize uygun olarak yaptırırsınız. Ayrıca evinizin malzemesinden tarzına, büyüklüğünden kat sayısına kadar her şeyini ihtiyacınıza göre kurgular, gereksiz olan her şeyi en baştan elersiniz.

Müstakil Ev Modelleri

Sağlamlık, dayanıklılık, kullanım ömrü gibi parametrelerde de elbette sıfır bir ev yaptırmak daha ön plandadır. Sonuçta her detayına hâkim olduğunuz ve kendi planınız olan bir ev sizin için çok daha cazip bir yer olacaktır. Ancak buna nazaran hazır müstakil yapıları da satın almak tercih konusudur. Sıfırdan bir ev yaptırmak yerine hazır bir ev tercih etmenin çeşitli avantajları vardır. Mesela bir şehirden başka bir şehre göç edecekseniz, hazır bir ev almak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Kısa sürede taşınıp yeni bir hayatınıza başlayabilirsiniz.

Müstakil Ev Modelleri

Bir başka konu da maliyetinin avantajlı olmasıdır. Bölgelere göre değişmekle birlikte, arazi maliyetlerinin bir hayli yükseldiği şu dönemde, hazır bir ev almak çoğu zaman daha ucuz bir seçenek olabilmektedir. Müstakil Ev Maliyetleri Hesaplama

Müstakil Ev Modelleri

2021 Yılı İçin Bakanlıkça Belirtilen Lüks İnşaat Karkas (İskelet) İnşaat Bedeli:

Betonarme Karkas

Asgari: 1796,05

Azami: 2015,70

Orta: 1905,88

Müstakil Ev Modelleri

Müstakil Ev Maliyeti Hesaplama

Bu bedel, kaba bir inşaata metrekare başına biçilen tutar. Bu tutarı, evin metrekaresiyle çarptığınızda evin kaba inşaat bedeli ortaya çıkmaktadır. Lüks bir inşaatın iskeleti için 150m2 bir ev, ortalama olarak (1905,88×150) 285.882 TL bir tutara denk gelmektedir.

Müstakil Ev Modelleri

Gömme Dolap Modelleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*