Ev Dekorasyonu Fikirleri 2021

Ev Dekorasyonu Fikirleri 2021. Ev Dekorasyonu çoğu insan için oldukça önemlidir. Hayatımızın en önemli kısmı burada geçer. Bu yüzden göze hoş gelen tasarımlar yapılmak istenir. Salon bölümü, evin en kullanılan ve en fazla zaman geçirilen, aynı zamanda misafirlerin ağırlandığı en çok kullanılan bölümüdür. Evin en önemli noktalarından birinin tasarımı yapılırken ferahlık ve genişlik hissi yaratmak oldukça önemlidir.

Ev Dekorasyonu Fikirleri

Salon Dekorasyonu, Ev Dekorasyonu Fikirleri

Duvar Kâğıdı Kullanımı ile salonların görünüşü değişecek ve bütün eşyaların yenilenmiş hissi oluşacaktır. Salon takımının tarz ve rengine göre duvarlara kaplanacak şık bir duvar kâğıdı ile birlikte göze hoş gelen bir görüntü oluşturacaktır.

Birbirine Zıt Objeler Kullanın

Büyüklü küçüklü birbirinden tamamen ayrı objeleri salonunuzun en güzel köşelerinde yer verin. Bu salonda hareketlilik sağlayacak ve şık bir görünüm oluşturacaktır.

Mavi Rengin Etkisi

Daha çok mutfak için önerilen bir renk olsa da salon içinde ideal renk mavi ve tonlarıdır. Yapılan bir araştırmaya göre mavi sohbet arzusunu açığa çıkarmaktadır ve iletişimin daha güçlü olmasına neden oluşturur.

Ev Dekorasyonu Fikirleri

Aksesuar Kullanımı

Göz alıcı süs eşyalarını seviyorsanız, gümüş aksesuarlar mutlaka hoşunuza gidecektir. Artık modern evlerde gümüş ve bronz aksesuarları kullanımı oldukça arttı. Salonunuzun bir duvarında gümüş tepsi koleksiyonuna yer vermek iyi bir fikir olabilir. Özellikle mavi bir duvara sahipseniz, gümüş ve mavinin uyumu oldukça önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınız Daha Geniş Gözüksün

Küçük mutfakların büyük görünmesi için ilk yapmanız gereken renk tercihi olmalıdır. Beyaz renk ile boyanan olanlar olduğundan daha geniş görünür. Mutfağınızın rengini beyaz yapmanın yanında mobilyalarınızın renklerini de beyaz seçerek mutfağınızı olduğundan daha ferah ve geniş görünmesine olanak sağlayabilirsiniz. Her yerin beyaz olmasının negatif olacağını düşünüyorsanız eğer, Renk katmak için mutfakta kullanacağınız mutfak askı, raf ve diğer küçük aksesuarları kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Fikirleri
Duvarları Verimli Kullanın

Mutfağınızın duvarlarından daha çok faydalanabilirsiniz. Raflar yardımı ile mevcut saklama alanınızı genişletebilirsiniz. Rafların dışında askılar ile sürekli kullandığınız eşyaları bu askılarda bulundurarak hem zamandan hem alandan daha fazla yararlanabilirsiniz. Küçük mutfak dekorasyonu yaparken rafların kötü bir depo görüntü oluşturmasının önüne geçmek için küçük saksılara mutfakta kullanabileceğiniz maydanoz, nane, reyhan gibi taze bitkiler ekerek güzel kokuları ve ferahlık hissini oluşturarak olumlu bir hava karabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu

Eklektik banyolar 

Basit banyolardan sıkıldıysanız, eklektik banyolar sizin için sıra dışı bir seçim olacaktır. Renk, biçim ve desenlerin nasıl olacağı, yalnızca hayal gücünüze bağlıdır. Denge ve uyum aramamalısınız. Zira bu tarzdaki banyolarda hedef tarz sahibi uyumsuzluklar olmaktadır. Eklektik banyolar oldukça iddialı ve tasarımsal figürler barındıran bir şeçenektir.

Minimal Banyolar 

Minimal tasarımda temiz hatlar ve basit bir renk seçimi tercihi önem taşır. Bu yüzden minimalist banyo tasarlarken aklınızdaki temayı olabildiğince geri planda tutmak fayda sağlayabilir. Banyo dolaplarınızı düzenli olarak elden geçirip eski ve kullanılmayan eşyaları depolamadığınızdan emin olmak fayda sağlayabilir. Duvarlar ve zemin için de dayanıklı ve nötr tonlar doğru bir tercih olacaktır. Kullanacağınız materyal ise şahsi zevkinize kalmış.

Ev Dekorasyonu Fikirleri

Modern Banyolar 

Modern bir banyo renkli, sade ya da bu ikisinin arasında herhangi bir yerde olabilir. Buna karşın, “modern” olarak tanımlanabilmesi için güncel trendi yakalamak zorundadır. Bu tarzda bir modern banyo tercih edecekler, trend değişime göre banyolarını tekrar değiştirmeye istekli olmalıdır. Bu yüzden de banyonuzda büyük eşyaların sade olması tercih sebebi olabilir. Küçük dekoratif unsurlarla yeni modalara uyum sağlamak çok daha kolay olacaktır.

Kırsal tarzda banyolar 

Country tarzı olarakta bilinen bu banyolar, çiçek desenleri, yumuşak kenarlı biçimler ve taze çiçekler yardımıyla sıcak ve konforlu bir ortam sunmaktadır. Kırsal banyolarda bu tarzda dekoratif unsurlar çok önemlidir. Bambu iskemleler, fırfırlı perdeler ve zeminde, duvarda ya da mobilyalarda kullanacağınız bej ve pastel renkler, her gün taşrada bir pansiyonda geçiriyormuş hissi yaşamanız için akla gelen ilk yöntemlerdir.

Rustik banyolar 

Rustik banyolar ahşap düşkünlüğü olanlar için oldukça tercih edilmektedir. İster tavanda isterse klozet kapağında olsun, sıcak bir malzeme tercihi, country tarzı bir ev tasarımının çok önemli bir parçasıdır. Rustik banyolarda ayaklı küvetlere, boynuz tarzı aksesuarlara ve kirli çamaşırlar yahut saksı çiçekleri için kullanılan alüminyum kovalar yer almaktadır. Tercihiniz mutlaka evinizin geri kalanı ile uyumlu olmalıdır. 

Müstakil Ev Modelleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*