Kalebodur Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Kalebodur Fiyatları 2021 Zaman zaman evimizde ya da iş yerimizde bulunan fayansları çeşitli sebeplerle değiştirmek isteriz, mevcut malzemeden sıkılırız ya da fayanslarımız eskiyerek kullanılmaz hale gelir ve değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle de kalebodur fiyatlarını sizler için araştırdık. Önce kalebodur ile iliği genel bilgilere göz atalım. Kalebodur Fiyatları 2020

Kalebodur Fiyatları

Kalebodur Nedir?

Kale markasından ve bu markanın kurucusu olan İbrahim Bodur’un soyadından esinlenilip ismi verilen seramik markasına kalebodur denir.  1957 yılında Çanakkale Seramik ile temelleri atılan Kale Grubu, seramik sektöründe Türkiye’de dev bir marka olmuştur. Makine parça imalatı, kimya, elektrik malzemeleri, nakliye, turizm ve gıda sektörüne giren Kale Grubu toplamda 17 şirketten oluşuyor.  Kale Grubu bugün Avrupa’nın 3. dünyanın 12. en büyük seramik karo üreticisidir. Kurucusu İbrahim Bodur’dur. Kültür, sanat, bilim ve spor konularında katkıda bulunmak için Dr. İbrahim Bodur Kale seramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı 1989 yılında kurulmuştur.

Kalebodur ve Seramik Arasındaki Fark Nedir?

Saf kilin pişirilmesi ile elde edilen boşluklu beyaz renkli seramik malzemeye fayans denir. Fayans seramik malzemenin bir özel halidir. Fayansın geçirimsiz olmasını sağlamak için bir sır tabakası ile kaplanması gerekir. İlk pişirmeden sonra sır maddesi sürülerek ikinci pişirme işlemi yapılır. Bunun sonucunda sırla kaplanmış, boşluksuz, geçirimsiz fayans elde edilir. Seramik malzemenin (fayans) sırlanması onu aşınmalara dayanıksız kılmasına karşın su geçirmezlik ve kir tutmazlık özelliği kazandırır. Bu nedenle sırla kaplanmış fayans daha çok banyo, tuvalet, mutfak vs. gibi ıslak hacim duvarlarında kullanılır.

Kalebodur Döşetme İşinin Maliyetinin Hesaplanması

Fayans döşenmesi işinde maliyeti; işçilik ücreti (el emeği), uygulanacak malzemenin ücreti, sarf malzemelerinin ücreti ve nakliye ücretleri belirler. İşçilik ücreti metrekare üzerinden hesaplanır. Ayrıca çalışılan yerin ekonomik durumuna,  çalışılacak alanın işçiliğine, çalışılan fayans ustasının yeteneğine ve çalışılacak alanın büyüklüğüne göre ortalama bir işçilik ücreti ortaya çıkarılır.

Kalebodur Fiyatları 2021

Fayans/Seramik/Kalebodur     Fayans İşçilik Fiyatı

Küçük Ebatlı Fayans/Seramik/Kalebodur m2 fiyatı      30 – 50 TL

Büyük Ebatlı Fayans/Seramik/Kalebodur m2 fiyatı  40 – 60 TL

Malzemeli Fayans/Seramik/Kalebodur   70TL-100 TL

Granit İşçilik Metrekare Fiyatı               50 – 60 TL

Mıcır Fiyatları 2021 Ne Kadar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*