İncirli Nerede? İncirli Nereye Bağlıdır?

İncirli nerede? İncirli Nereye Bağlıdır?, incirli nereye bağlı? Sorularının cevabını araştırtırdık, sizler için derledik. İncirli, İstanbul’un Bakırköy İlçesinde yer alan bir yerleşkesi ve konumu olarak bir çok insanın yaşadığı ve bir çok kişinin ilgisini çeken semtidir. İncirli Semti, Zuhurat Baba, Kartaltepe ve Osmaniye Mahalleleri’nin bazı bölümlerini kapsamaktadır. Adını üzerinde bulunduğu İncirli   Caddesi’nden almaktadır.

İncirli Nerede

İş merkezlerinin yoğun olduğu düz bir bölge üzerinde kurulu olan İncirli’de yerleşim alanları Bakırköy’ün diğer semtlerine göre azdır. Semt/Mahalle olarak da İncirli, Kartaltepe Mah. ve Bakırköy ilçesine bağlıdır. Genel olarak da Bakırköy’ün Ataköy, Yeşilköy ve Şenlikköy semtleri dışında kalan mahallerini ifade eder. Bu mahalleler ilçenin doğusunda kalmaktadır. İncirli Nerede? İncirli Nereye Bağlıdır?

İncirli Nerede?

İncirli Nerede? İncirli Nereye Bağlıdır? Bu semt, E-5 Karayolu’nun (D-100) Bakırköy ilçesinden geçtiği bölümde D-100 Güney Yan Yolu’ndan başlayıp güneye (sahile) doğru Bakırköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Bakırköy Tren İstasyonu’nun da bulunduğu Cevizlik Mahallesi’ne kadar giden İncirli Caddesi üzerinde yer alan bir semttir.

Semtte spor faaliyetler alanları olarak Bakırköy Belediye Stadı bulunur. Başta İncirli spor olmak üzere, Bakırköy Gençlik spor; İstanbul Barış spor; Osmaniye İstiklal spor ve Yüce spor maçlarını burada oynamaktadır. Hatta kimi zaman Bakırköy spor maçlarını burada yapmaktadır.

İncilinin ulaşımı ile ilgili olarak da; İncirli Metro İstasyonu, İstanbul metrosunun M3 hattında yer alacak olan inşa halindeki metro istasyonudur. 2022 yılında hizmete girmesi beklenmektedir. Ayrıca İncirli Metrobüs İstasyonu, İstanbul’da İETT tarafından işletilen Metrobüslere hizmet veren metrobüs istasyonudur. İstasyon, 17 Eylül 2007 tarihinde hizmete girmiş ve istasyon, metro istasyonlarının kuzey batısında yer almaktadır. İncirli Nerede? İncirli Nereye Bağlıdır?

Samatya Nerede? Samatya Nereye Bağlı? hakkında daha fazla bilgi edinebilme için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*