DIY Ne Demek? 2021 DIY Örnekleri

DIY Ne Demek? Kendin yap (D.I.Y. veya DIY, İngilizce: Do It Yourself) uzmanların yardımı olmadan yapılan, bir şeylerin inşaat, tadilat ve tamiratına, eşyalardan faydalı malzemeler yapılan iştir. “Kendin yap” terimi ilk olarak 1950’lerde insanların bireysel olarak uygulamayı seçtikleri ev geliştirme projelerini anlatmak amacı ile kullanılmaya başlanmıştır.

DIY Ne Demek

Son zamanlarda, DIY teriminin anlamı genişleyerek birçok farklı alanda beceriyi ifade etmektedir. DIY, uluslararası alternatif rock, punk rock ve indie rock müzik; bağımsız medya ağları, korsan radyo istasyonları ve fanzin toplulukları ile de ilişkilendirilmektedir. Bu bağlamda, DIY Sanatlar ve El Sanatları anlamına gelen Arts and Crafts hareketi içerisinde ki yerini ve bu anlayış içerisinde ihtiyaçların giderilmesinde diğer insanların ihtiyaç duyulan modern tüketim kültürüne bir alternatif olarak yapılmaktadır.

DIY İle Yapılabilecek Örnekler DIY Ne Demek?

Günümüzde oyuncak çeşitliliği o kadar fazla ve ulaşılabilir hale gelmiştir ki, büyüklerimizin anlattığı o nesilden nesile aktarılan manevi değeri yüksek oyuncaklar artık bir efsaneye dönüşmüştür. Günümüzdeki çocuklar oyuncaktan sıkıldıklarında onu bir kenara atıyorlar ve yenisini istiyorlar. Yozlaşmış tüketim toplumunda yer edinmelerine belki de ilk adım olarak bu durumdan bahsedebiliriz. Gerçi bu teknoloji çağında oyuncak ile oynayan çocuğu da öpüp başımıza koymak gibi de bir durum söz konusu. Çünkü günümüzde ki çocuklar kafalarını telefondan ve tabletten kaldırmamaktadır.

DIY formatı ile şahane bir oturma grubu oluşturmak istiyorsanız ve bahçelerinizde DIY dokunuşlar hissedebilmek istiyorsanız internetten alabileceğiniz malzemeler ile veya eski kullanmadığınız eşyalarınız ile bunu yapmanız mümkün. Taşıma paletleri ile oturabileceğiniz koltuklar ve sandalyeler üretebilmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey paletleri tekerlekler ile birleştirmek ve kol kısımlarını alt kısımlarına sabitlemek işinizi kolaylaştıracaktır. Yeni koltuğunuza uygun olan minderleri de aldıktan sonra koltuğunuz hazır hale gelmektedir.

Taşıma paletleri ile koltuk yaptıysanız bu dekorasyonunuzu aynı zamanda taşıma paletleri ile yapabileceğiniz bir sehpa ile de taçlandırabilirsiniz. Sehpa üretebilmek için üç palet parçasını bulmanız ve parça kısımlarını ayakta durabilecek şekilde bir araya getirmeniz işinizi halletmeniz için yeterli olacaktır.

Teras Kapatma Nasıl Yapılır? 2021 Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*