Bekir Okan Kimdir? Ne İş Yapar?

Bekir Okan Kimdir? Ne İş Yapar? Başarılı iş hayatı ile iş dünyasında ismini sıkça söz ettiren kişilerden biri iş adamı Bekir Okan’dır. 1950 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Bekir Okan “Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı” olarak iş hayatını devam ettirmektedir.

Bekir Okan Kimdir

Bekir Okan Gaziantep Öğretmen Lisesi’nde okumuş, ardından da Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversiteyi bitirdikten sonra 6 ay kadar öğretmenlik yapmıştır.

Bekir Okan Kimdir? Ne İş Yapar?

1971 yılında eğitim adına ilk yatırımını gerçekleştirerek Fen Bilimleri Dershanesi’ni kurmuştur. Daha sonra 1976 yılında inşaat sektörüne girmiş. Yurtiçi ve yurtdışında birçok projenin altına imzasını atmıştır. 1978 yılında ise Sanayi ve Turizm sektörüne giriş yaparak gıda ve tekstil yatırımları yapmıştır. İsviçre, Amerika, Kazakistan ve Almanya’da pazarlama şirketleri kurmuş, son dönemlerde yatırımlarını Kazakistan’da yoğunlaştırmıştır. Ayrıca Bekir Okan, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yükseköğretim Meclis Başkanlığı yapmaktadır. Bekir Okan, turizm, inşaat, enerji dışında son yıllarda eğitim yatırımlarına ağırlık vermiştir.

Bekir Okan iş dünyasının özelliklerine sahip gençler yetiştirmek amacıyla 1999 yılında Okan Üniversitesi’ni kurmuştur. İlk olarak Okan Koleji’ni hayata geçirmiş, ikinci okulu Ataşehir’de eğitime açmıştır. 14 bin m2’lik kapalı alanda kurulmuş okulun fiziki imkanları en iyi şekilde gerçekleştirilmiştir. Okan Üniversitesi Türkiye’nin en büyük, en donanımlı kampüslerinden birisidir.

Recep Uzelli Kimdir? Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*