TOKİ 21 İldeki 263 Arsayı Satışa Çıkarıyor!

TOKİ 21 İldeki 263 Arsayı Satışa Çıkarıyor! Geçtiğimiz günlerde TOKİ, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde bulunan arsaları satışa çıkardığını duyurmuştu. TOKİ tarafından 21 şehirde yer alan 263 arsa satışı bugün itibari ile yapılacak. Gayrimenkullerin satış ihalesi bugün ve yarın devam edecek.

TOKİ 21 İldeki 263 Arsayı Satışa Çıkarıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 21 ilde bulunan 263 arsasını satışa çıkardığını açıklamıştı. Satış ihalesi açık artırma usulü ile yapılacak.

Satışa sunulan arsalar, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elazığ, Gaziantep ve Giresun kentlerinde bulunuyor. KDV’den muaf ve yüzde 20 peşinat 60 ay vade imkânı ile satılan arsaların muhammen bedelleri şehirlere ve büyüklüklerine göre değişiklik göstermektedir. Satışa sunulan arsalar konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları olarak kullanılabilecek.

TOKİ 21 İldeki 263 Arsayı Satışa Çıkarıyor!

TOKİ’den alınan bilgilere göre, muhammen bedeli 3 milyar 962 milyon 5 bin 352 lira olan, toplam 2 milyon 6 bin 491 metrekare büyüklüğündeki Ankara, Adana. Afyonkarahisar, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İstanbul, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin. Niğde, Şanlıurfa, Sivas ve Van’da bulunan 263 arsa açık artırmayla satılacak.

Açık artırma, 26 Ağustos Perşembe 10.30 ve 27 Ağustos 2021 Cuma 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Ev Fiyatları İkiye Katlandı! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*