Recep Uzelli Kimdir? Ne İş Yapar?

Recep Uzelli Kimdir? Ne İş Yapar? TELESES Yönetim Kurulu Başkanı olan Recep Uzelli, 8 Kasım 1965’de Keskin’de doğmuştur.  Recep 1987 senesinde Ankara Kızılay’da küçük bir handa telefon santralleri satışı ve kurulumu  yapan küçük bir dükkan açmış ve teknolojiyle tanışması bu dönemde gerçekleşmiştir. Uzelli, eğitimini tamamlamasının ardından 1987 yılında Teleses firmasını kurmuş, bununla birlikte iş ve sosyal hayatında birçok başarı ve ödülün sahibi olmuştur.

Recep Uzelli Kimdir

Recep Uzelli Kimdir? Ne İş Yapar?

1994 yılından itibaren Teleses’in cep telefonu sektöründe önemli haline gelmesini sağlayan Recep Uzelli, 2001 yılında NETCELL’in kuruluşuna öncelik etmiş ve bir dönem bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmıştır.

2000 yılında, 5 büyük lider cep telefonu toptan satış firması, satın alma güçlerini birleştirerek İstanbul’da NETCELL isminde bir firma kurmuştur. NETCELL, 2005 yılında Türkiye’nin “En İyi 500 IT Şirketi” içerisinde 6. sırada yer almıştır. Teleses,1998 yılında gelişmeye başlayan uluslararası ilişkileriyle, 2003 Mart ayında Laxon markasını çıkarttı ve marka piyasalardaki güvenilir yerini aldı.

Günümüzde birçok şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve hissedarlığını yapmakta olan Recep Uzelli 2006’da yılın işadamı olarak seçilmiştir. Ankara’ya ve spora olan ilgi ve de sevgisinden dolayı uzun bir süre Ankaragücü Spor Kulübü’nde As Başkan olarak görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Recep Uzelli, spor ve girişimcilik konusu ile özel olarak ilgilenmiştir.

Hayri Yazıcı Kimdir? Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*