Kaç Faizsiz Konut Şirketi Mağduru Var?

Kaç Faizsiz Konut Şirketi Mağduru Var? Faizsiz konut sektörüne yönelik olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kanunda yapılan değişiklik ile birlikte 21 şirket için tasfiye kararı verdi. Bu şirketlere 45 bin aile tarafından para yatırıldığı ortaya çıktı. Peki, tasfiye edilecek olan şirketlere tasarruflarını yatıran vatandaşların durumu ne olacak?

Faizsiz Konut Şirketi

Kaç Faizsiz Konut Şirketi Mağduru Var?

Milli Gazete’den Onur Şehmus Şahin’in haberine göre; 45 bin ailenin tasarruf şirketlerine para yatırması ve uğradığı mağduriyet sonucu, vatandaşlar şimdi bu paralarını nasıl geri alacağı merak ediyor. Bu konu ile ilgili olarak değerlendirme yapan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “BDDK ciddi bir tedbir alıp ondan sonra açıklama yapmalıydı” dedi.

Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanununda yapılan değişiklik sonucunda tasarruf finansman şirketlerinin denetim ve gözetiminin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılacağının kararının alınması ile Kurul vatandaşların hak ve menfaatlerinin korunması için denetimler gerçekleştirdi.

21 tasarruf finansman şirketinin tasfiye öncesinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile görüştüklerini belirten Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, yaptığı açıklamada “Tasarruf finansman şirketlerine daha fazla kişi mağdur etmemesi için biz BDDK’yı ziyaret ettik ve 2 gün sonra da tasfiye kararı verildi.

BDDK’nın bu şirketlere yatırım yapan 45 bin civarındaki vatandaşın haklarını güvence altına alacak bir tedbir bulunması gerekirdi. Tasfiye edilen 21 şirketteki tüketicilerin faaliyetlerine devam eden 6 tasarruf finans şirketine naklinin sağlanması gerekirdi. Fakat şimdi 45 bin vatandaşımızın bugüne kadar 21 firmaya yatırdıkları parala ne olacağı konusunda belirsizlik var. Yani BDDK ciddi bir tedbir alıp ondan sonra açıklama yapmalıydı” dedi.

Yabancılar Konutta Türkiye’yi Tercih Ediyor! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*