Bankalardan Sudan Ucuza Satılık Konutlar!

Bankalardan Sudan Ucuza Satılık Konutlar! Ev sahibi olmak için bekleyen milyonlarla kişinin merakla beklediği konulardan birisi de bankalar tarafından satışa çıkarılacak olacak konutlar. İşte merak edilen konu hakkında açıklama geldi. Peki, bankalardan konut alabilmek için gerekli olan şartlar nelerdir?

Bankalardan Sudan Ucuza Satılık Konutlar

Bankalardan Sudan Ucuza Satılık Konutlar!

Bankalar tarafından satışa çıkarılan konutlar piyasadaki fiyatların oldukça altında olduğu için büyük bir ilgi ile takip edilmekte ve dikkat çekmektedir. Ev almak hem artan ev fiyatları hem maddi yetersizlikler hem de kredilerin yüksek olmasından dolayı daha zorlaşmıştır. Bankalar tarafından satılan konutlar, Takvim’de yer alan habere göre; ihale ve açık artırma usulüyle satışa çıkan bu konutlar bankaların internet sitesi üzerinden takip edilebiliyor.

Konutların satışa sunulduğu bankalardan Ziraat Bankası ve Garanti Bankası uygun fiyatlarla konut satan banklardandır. Garanti Bankasının sattığı konutlar 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ya da 2.el konutlar olmak üzere düşük fiyatlarla satışa çıkarıldı. Farklı şehirlerde satışa çıkarılan bu konutlar için gerçekleştirilen ihaleye katılmak gereklidir. Satışa sunulan konutlar için özel konut kredisi faizi ve 120 aya varan vade fırsatları sağlanmaktadır.

Bankaların Satışa Çıkardığı Konutlar Nasıl Satılıyor?

Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişinin merakla beklediği bu konutlar, genel olarak borcunu ödeyemeyenlerin haczedilen gayrimenkulleridir. Haczedilen bu gayrimenkuller bankların tabi oldukları Bankacılık Kanunu sebebiyle ana faaliyet alanı olmayan diğer alanlar ile ilgilenemiyorlar. Bu nedenle de bankalar kendi üzerlerine geçmiş olan gayrimenkulleri kısa süre sonra elden çıkartıyorlar.

Bankaların Satışa Çıkardığı Konutların Avantajları Nelerdir?

Bankaların satışa çıkardığı konutların avantajlarının neler olduğu daha uygun ev almak isteyenlerin merakla beklediği konular arasındadır. En önemli avantaj daha fiyatların düşük olması. Teklif usulü ile çalışan bankalar, satışa sundukları gayrimenkulle en yüksek teklif eden kişiye gayrimenkulü satar. Ayrıca satışa çıkan gayrimenkuller sadece ev değil, iş yeri, arsa, tarla gibi birçok taşınmaz uygun fiyatlı olarak satışa çıkarılıyor.

Bankalardan Sudan Ucuza Satılık Konutlar!

Ev Alacaklar Dikkat! Tapu Oyununa Gelmeyin! hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*