Asma Tavan Modelleri 2021

Asma Tavan Modelleri 2021. Tavanlarda uygulanan en çok kullanılan dekoratif uygulamaların başında asma tavan yer almaktadır. Birçok evde farklı tarz ve boyutlarda kullanılan asma tavanlara, iş yerlerinde de sık sık kullanılmaktadır. Asma tavanlar, görünümleriyle etkili oldukları kadar işlevsellikleriyle de ön plana çıkarlar. Asma tavan, ısı ve ses yalıtımı konusunda kolaylık yaratır. Yankı ve akustik konusunda, özellikle tercih sebebidir.

Asma Tavan Modelleri

Asma Tavan Modelleri

Alçıpan Asma Tavan

İç mekân tavan dekorasyonunda uygulanan alçıpan asma tavan, hafif yapıda ve iyi akustik yaratan asma tavan ürünlerinde birisidir. İstenilen şekillerde uygulanabilen alçıpanlar, spot aydınlatmalarla desteklenerek daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Alçıpan tavan uygulamalarını yaptırırken binanın depreme dayanıklı olmasına dikkat edin. Çünkü hafif yapılı bu dekoratif uygulamalar, sarsıntı anında tehlike yaratma ihtimalleri vardır.

Asma Tavan Modelleri

Metal Asma Tavan

Hastane, okul ve kamu binaları gibi alanlarda sık uygulanan metal asma tavanlar, endüstriyel stile bürünmek isteyen evler için düşünülebilecek seçeneklerden. Isı ve ses yalıtımı konusunda kolaylık sağlayan bu asma tavan çeşidi, görsel olarak da güzel görünümler yaratır. Temizliğinin ve montajının kolaylığı da, avantajlı yönleri arasında.

Asma Tavan Modelleri

Vektörel Asma Tavan

Özellikle yüksek tavanlı evlerde uygulanan vektörel asma tavanlar, panel sistemlerinin tavanlara yerleştirilmesiyle yapılır. Tavanları daha ulaşılabilir hale getiren bu dekoratif uygulamalar daha çok iş yerlerinde uygulandıkları görülmektedir.

Asma Tavan Modelleri

Gergi Tavan

Farklı bir ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerin ısıtıp gerilerek uygulanması tekniği ile oluşan tasarımsal bir uygulama olarak bilinmektedir

Asma Tavan Modelleri

Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe şeklinde de uygulama imkânı sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has tavanlarda özgün tasarım imkânı yaratmaktadır. Gergi Tavan Sistemi sadece tavanda değil, duvar ve dekoratif amaçlı olarak da yapılabilir ve her şekle sokulabilir. Sudan ve nemden etkilenmez, Bakım ve boya gerektirmez, Temizlenebilir, Üzerine ankastre aydınlatma eklenebilir, Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilir. Hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , Yangında etkilenmez, Hijyeniktir, Esnektir, Estetiktir. Ultraviyole ışınlardan etkilenmez(X ışınları) , Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır, Üzerine resim baskı yapılabilir, Çatlama ayrılma gibi sorunlar oluşmaz. Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.

Oksidasyon Nedir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*