Anadolu Kavağı Nerede? Nereye Bağlıdır? Tarihi Bilgileri

Anadolu Kavağı Nerede? Nereye Bağlıdır? Tarihi BilgileriAnadolu Kavağı Beykoz ilçesine bağlıdır. Beykoz ilçesine bağlı olan Anadolu Kavağı küçük bir sahil ve balıkçı kasabasıdır.

Anadolu Kavağı Nerede

Anadolu Kavağı’nın köklü bir geçmişi olmakla birlikte tek geçim kaynakları da balıkçılık olmuştur. Bugün de kayıklarla balıkçılık yapılır ve bu balıklar taze bir şekilde kasabayı gezmeye gelenlere servis edilir.

Anadolu Kavağı Gezilecek Yerler Anadolu Kavağı Nerede?

Yoros Kalesi: Anadolu Kavağı’nın arkasında bulunan, tepede yer alan Yoros Kalesi, İstanbul’da hafta sonu gezilip, görülecek ve boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı ve yemek yenilebilecek yerler arasında tercih edilen mekanların başında yer almaktadır. Yoros Kalesi 800 yıllık bir geçmişi olan tarihi bir mekandır. İstanbul’un Kültürel Miraslar Listesine girmiş olan bu tarihi yapı görülmeye değer.

Ayrıca 1593 yılına ait Midilli Ali Reis Camii ve askeri alanda yer alan Marko Paşa Köşkü de popüler tarihi yerler arasında başta geliyor.

Anadolu Kavağı Nasıl Gidilir?

Anadolu Kavağına karayolu ve deniz yolu ile ulaşım mümkündür.

Üsküdar-Anadolu Kavağı İETT Belediye Otobüsü ile Ulaşım: Üsküdar’dan kalkan 15 KÇ Çavuşbaşı – Üsküdar ve 15 ŞN Şenevler – Üsküdar hatlarına binerek, Kavacık Dörtyol durağında inerek 15A Kavacık- Anadolu Kavağı otobüsleri ile Anadolu Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

Ümraniye’den 11H numaralı otobüse binerek Beykoz durağında ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Anadolu Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

Eğer Avrupa yakasından geliyor iseniz: Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüse binerek Mecidiyeköy’de inin daha sonra Mecidiyeköy otobüs duraklarından 121B numaralı otobüse binerek son durakta ininiz. Buradan da 15A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Anadolu Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

Eminönü ve Sarıyer’den Deniz Yoluyla Ulaşım: Eminönü’den kalkan vapurlar ile de Anadolu Kavağı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında Mehtap Gezisi olarak düzenlenen Bostancı – Anadolu Kavağı vapur seferleri ile gelinebilir. Sarıyer – Anadolu Kavağı arasında da vapur seferleri vardır.

Rumeli Feneri Nerede? Rumeli Fenerine Nasıl Gidilir? Tarihi Bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*