Almanya’da Ev Kiraları Ne Kadar? 2021

Almanya’da Ev Kiraları Ne Kadar? 2021 Almanya’da kiralamak istediğiniz evleri şehir itibariyle yerel gazetelerden, marketteki ilan panoları üzerinden, emlakçıları kullanmak ya da internet üzerindeki ilanlara bakmak suretiyle kiralık evleri bulmak mümkündür.  Ayrıca Almanya’da ev sahipleri bir gün belirleyerek evi göstermektedir. Genellikle ev sahipleri konutta oturduğu sıra da evleri kiralığa çıkarmaktadırlar. Bu yüzden de evleri  1 ya da 2 ay önceden araştırıp bakmakta yarar vardır.

Almanya’da Ev Kiraları

Almanya Soğuk Kira (Kaltmiete ) ve Sıcak Kira ( Warmmiete) Nedir?

Almanya da ev kiraları Soğuk Kira (Kaltmiete ) ve Sıcak Kira ( Warmmiete) olarak ikiye ayrılmaktadır.

Soğuk Kira (Kaltmiete ): yalnızca evinkendi değerini kapsar. Kaltmiete evin soğuk fiyatı ve içine ısınma, elektrik ve su gibi masraflar dahil değildir.

Sıcak Kira ( Warmmiete): sıcak kira ise soğuk kiraya ek olarak kiralanan eve ait olan elektrik, su, ısıtma, internet, otopark ve aidat gibi diğer giderlerini de kapsamaktadır.

Ayrıca bunların yanı sıra birde de Türkiye’dekinden farklı olarak ev oda sayısı belirtilmektedir. Örneğin; Türkiye’de 1+1 şeklinde ya da 2+1 şeklinde konutlar ifade edilirken, Almanya’da 2 odalı, 3 odalı şeklinde ifade ediliyor. Yani bunu şu şekilde açıklayabiliriz: solunu odadan sayıp toplam oda sayısı üzerinden söylenmektedir.

Almanya’da Ev Kiralamak İçin Gerekli Belgeler

 Almanya’da ev kiralamak için ele alınması gereken belli başlı bazı belgeler bulunuyor. Özellikle bu belgelerin bir kısmı Türkiye’ye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  • Kredi notunu belirleyen Schufa belgesi,
  • İkametgah kaydı,
  • Nüfus kimliği,
  • Sözleşme,
  • Bir diğer belge de özgeçmiş.

Almanya’da 2021 Ev Kiraları

Boxhagener Straße, Berlin 1 oda: 579 €

Kaiser-Friedrich-Straße, Berlin 1 oda: 529€

Tamer Özyurt Kimdir? Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*